Įvairenybės

Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Vaikams labiausiai reikia dėmesio“

Sunkumų patiriančioms šeimoms ir jose augantiems vaikams pandemija tapo itin sudėtingu laikotarpiu. „Užsidarymas, bendravimo ir paramos trūkumas dar labiau užaštrino kasdien šias šeimas ir ypač vaikus kamuojančias problemas. Todėl mažiausia, ką dabar galime padaryti, – tai parodyti dėmesį ir taip pasakyti, kad jie neužmiršti ir mums rūpi“, – sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė, prieš penkerius metus inicijavusi ir toliau globodama nacionalinę socialinio saugumo kampaniją „Už saugią Lietuvą“, palaiko „Gelbėkit vaikus“ kartu su „Circle K“ akciją „You give – we give“, kurios tikslas – surinkti lėšų vaikų dienos centrams ir pozityvios tėvystės mokymams.

D. Grybauskaitė įsitikinusi, kad vaikams, augantiems socialiai remtinose šeimose, taip pat ir jų tėvams labai reikia dėmesio – visuomenės, vietos valdžios, socialiai atsakingo verslo. „Jis gali būti rodomas įvairiomis formomis: mentorystės programomis, materialine pagalba, iniciatyvomis ir renginiais. Labai gerai, kad tęsiamos tokios socialinės akcijos, padedančios jautriausioms visuomenės grupėms išgyventi sunkmetį“, – sakė Prezidentė.

Vaikų dienos centrai daugeliui vaikų iš sudėtingų šeimų dažnai tampa vienintele užuovėja ir vieta, kur jie gali sulaukti dėmesio ir supratimo. D. Grybauskaitės nuomone, šiuose centruose dirbantys asmenys atiduoda vaikams visus gebėjimus ir energiją, kad vaikai gerai jaustųsi, įsilietų į visuomenę ir taptų lygiaverčiais jos piliečiais. Prezidentė palinkėjo dienos centrų darbuotojams išsaugoti tą meilę, su kuria jie ateina dirbti šio darbo – padėti vaikams, ypatingai išsiilgusiems palaikymo, jautrumo ir supratimo.

Akcija „You give, we give“ visose „Circle K“ degalinėse vykta iki lapkričio 5 dienos. Degalinių klientai, pirkdami kavą brolių dailininkų Algirdo ir Remigijaus Gataveckų specialiai akcijai sukurtuose daugkartiniuose ar vienkartiniuose puodeliuose ar tiesiog perspėdami darbuotojus prie kasos apie norą prisidėti prie akcijos, gali paaukoti po 6 centus, o jei norės – bet kokią kitą pasirinktą sumą. Degalinių tinklas dvigubins visą paaukotų pinigų sumą.

„Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ įgyvendinamo didžiausio Lietuvoje pozityvios tėvystės mokymų projekto tikslas – padėti su tėvystės iššūkiais susiduriančioms šeimoms suvokti pozityvaus auklėjimo prasmę ir naudą. Projekto metu ketinama parengti kelias dešimtis sertifikuotų lektorių, iki 2022-ųjų pavasario apmokyti apie 200 tėvų pozityvios tėvystės principų ir į gerąją pusę pakeisti kelių šimtų vaikų gyvenimus“, – sako „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

Per paramos akciją degalinėse tikimasi surinkti bent 30 tūkst. eurų. Pozityvios tėvystės programai įgyvendinti organizacijai „Gelbėkit vaikus“ būtini 32 tūkst. eurų.

„Prisidėti prie vietos bendruomenėms aktualių klausimų sprendimo ir padėti silpniausioms visuomenės grupėms įveikti kylančius iššūkius yra vieni iš svarbiausių mūsų tikslų. Ne vienerius metus bendradarbiaujame su „Gelbėkit vaikus“ organizacija, kurios veikla taip pat orientuota į silpniausius – vaikus, jų teisų apsaugą, socialinio apleistumo mažinimą. Šių metų akcija norime visiems priminti, kad šalia mūsų gyvena žmonės, kuriems labai reikalingas mūsų palaikymas ir parama – socialinę atskirtį patiriančios šeimos ir jų vaikai“, – teigia „Circle K“ vadovas Skirmantas Mačiukas.

2019 m. per šią akciją žmonės, pirkdami kavą, paaukojo 12 tūkst. eurų – šią sumą „Circle K“ padvigubino ir organizacijai „Gelbėkit vaikus“ iš viso buvo paaukota 24 tūkst. eurų.

Pranešimą paskelbė: Ernesta Karalienė, UAB „Idea Prima”

Parašykite komentarą