Studijos

Kultūros ministras: bendromis pastangomis šiemet turime itin turtingą Vilniaus knygų mugės programą

Šiandien Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO atidaryta 21-oji Vilniaus knygų mugė. Šiuos metus ji pasitinka su Jono Meko mintimi „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, kalbėjęs renginio atidaryme, atsakymo į klausimą, kas yra knyga nepriklausomybės atkūrimo 30-metį pasitinkančioje Lietuvos visuomenėje, kvietė ieškoti Vilniaus knygų mugės programoje, jos susitikimuose ir diskusijose.

„Nuoširdžiai dėkoju Vilniaus knygų mugės organizaciniam komitetui, Lietuvos leidėjų asociacijai, Lietuvos kultūros institutui, parodų ir kongresų centrui LITEXPO, visiems leidėjams ir dalyviams už tai, kad bendromis pastangomis šiemet ir vėl turime be galo turtingą programą su daugybe knygų naujienų, su itin įdomiais Lietuvos ir užsienio autoriais. Dėkoju už tai, kad visi kartu siekiame atrastas formas tobulinti toliau. Tegul mugės šurmulyje mus veda skambančių formų ilgesys“, – sakė kultūros ministras.

Keturias dienas vykstančioje mugėje, didžiausiame Baltijos šalių literatūriniame renginyje, – daugiau kaip 600 kultūrinių renginių, per 400 susitikimų su autoriais leidyklų stenduose, 380 dalyvių iš devynių pasaulio šalių, 65 užsienio svečiai iš 24 valstybių.

Šiųmetėje Vilniaus knygų mugėje pirmą kartą veikia Lietuvos kultūros centrų salė, kurioje pristatomas turtingas ir aktyvus Lietuvos regionų kultūrinis gyvenimas, taip pat mugės dalyvių lankytojų lauks tradicinė Muzikos salė, Knygos kino salė, Bibliotekų erdvė ir Jaunimo taškas, Rašytojų kampas, veiks Diskusijų klubas, debatų turnyras „Šortai“ – 15 trumpų susitikimų, dailininkės Sigutės Chlebinskaitės inicijuota „Knygų šalies“ kūrybinė studija, Vaikų scena, Kūrybos erdvė be formulių, Jaunųjų skaitytojų salė.

Kultūros ministras M. Kvietkauskas šiandien apsilankys ir Muzikos salės atidaryme. Keturias dienas joje vyks gyvos muzikos koncertai, naujausių lietuviškų muzikos albumų pristatymai, diskusijos, neformalūs susitikimai su muzikantais, didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė.

Liudo Macio nuotr.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą