Teisėsauga, kriminalai

Neeiliniame Advokatų tarybos posėdyje – visos aplinkybės iš advokatų lūpų

Balandžio 27 d. (pirmadienį) 15 valandą Advokatų taryba renkasi į neeilinį posėdį dėl įtariamai neteisėtu poveikiu Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnams įtariamų advokatų. Taryba svarstys sulaikymo ir pateiktų įtarimų aplinkybes, tačiau darbotvarkėje nenumatytas klausimo dėl laikino advokatų išbraukimo iš praktikuojančių advokatų sąrašo svarstymas. Posėdyje nuotoliniu būdu ketina dalyvauti visi trys ketvirtadienį iš sulaikymo paleisti advokatai.

Advokatų tarybos pirmininko prof. dr. Igno Vėgėlės teigimu, viešai paskelbti duomenys rodo, kad ikiteisminis advokatų persekiojimas buvo pradėtas dėl jų vykdytos Konstitucinės advokato pareigos ginti asmenis baudžiamojoje byloje, rinkti bylos duomenis ir įrodymus bei teikti juos teismui. Advokatų taryba svarstys minėtus duomenis, išklausys įtariamų advokatų ir spręs, kokių veiksmų būtina imtis, siekiant atkurti Europos Sąjungos teisės aktuose ir Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintos teisės į gynybą tinkamą įgyvendinimą Lietuvoje.

„Nerimą Advokatų tarybai kelia ir žinia, jog advokatų kontorų atžvilgiu, galimai nepagrįsto įtarimo pagrindu, slapto sekimo priemonėmis buvo renkama informacija apie visus advokatų kontoros klientus, o kratų metu paimta daugiau kliento paslaptį sudarančios informacijos nei buvo būtina ir sankcionuota teismo“, – kalbėjo prof. dr. I. Vėgėlė.  

Pranešimą paskelbė: Aleksandra Armoškaitė, Lietuvos advokatūra

Parašykite komentarą