Kiekvienam tikram automobilininkui Ženeva asocijuojasi su didele ir labai įdomia automobilių paroda. Ir tai tiesa, mat kiekvieną kovą čia susirenka visi automobilių gamintojai, patys garsiausi lenktynininkai, automobilių dizaineriai, konstruktoriai ir t. t.
Žurnalistai mėgsta šią parodą, nes čia galima akis į akį pakalbėti su garsiuoju dizaineriu G.Giugiaro, sutikti M.Schumacherį ar tiesiog pakalbinti vienišą inžinierių svajotoją iš kokio nors Europos kampelio, sukūrusio dar vieną naujovišką variklį, kuris, kaip tikina pats kūrėjas, pakeis pasaulį ar bent jau transporto judėjimą.
Šiemet Ženevos parodoje apsilankiusi LNK laidos „Ne vienas kelyje“ kūrybinė grupė kalbino pačius įvairiausius pašnekovus – ir didelių gamyklų atstovus, ir mažų automobilių kūrėjus.
„Jeigu kas nors jums pasiūlytų, pasirinkti vieną kurį nors automobilį iš visų ir nemokamai, koks būtų Jūsų sprendimas?“- klausiame patyrusio automobilizmo žurnalisto, laidos redaktoriaus ir prodiuserio Valdo Valiukevičiaus.
„Neįvaizduoju, kad man kas pasiūlytų tokio dydžio kyšį ir aš jį paimčiau, – juokiasi V. Valiukevičius. – Tačiau kasmet Ženevoje būta įspūdingų dalykų. Pavyzdžiui, hibridinis „Volvo“. Automobilis, kurio variklis išvysto 640 niutonmetrų sukimo monetą naudoja tik 1,9 litro dyzelino. Žinoma, kad toks automobilis yra daugelio vyrų svajonė, ypač kai kuro kainos kadien lipa aukštyn. Arba štai naujas „Ferrari FF“ – pirmas šios markės automobilis chečbeko kėbulu su 4 varomaisiais ratais. Nuo šiol šių mašinų savininkai galės važinėti ne tik vasarą, bet ir žiemą. Žinoma, gal tik 1-2 tokie automobiliai atvažiuos į Lietuvą. Tačiau štai naujų „Kia“ mašinų mūsų šalyje bus daug. Korėjiečiai padarė neįtikėtiną progresą ir sukūrė visą gamą labai patrauklių mašinų. Jų stende buvo trys rimtos premjeros. Daugybė premjerų ir kito korėjiečio „Hyundai“ stende.
Ir, žinoma, intriguoja masinė elektrifikacija. Beveik kiekvienas gamintojas jau demonstravo po esamą ar būsimą elektromobilį. Taigi, laikas patikėti, kad ir mes ilgainiui važiuosime švarios energijos varomomis mašinomis“
Reportažai iš Ženevos automobilių parodos – sekmadieniais 17 val. per LNK laidoje „Ne vienas kelyje“.