Buitis, Namai

Namo eksterjeras ir lauko teritorija: kokius dažus vertėtų pasirinkti

Kambario sienų ir lubų dažymas gali atrodyti kaip labai sudėtinga užduotis, tačiau bandant pasirinkti tinkamiausius dažus namo eksterjerui ar kitoms kiemo detalėms susiduriama su visiškai kitokio sudėtingumo užduotimi! Todėl jei bandote nuspręsti, kokie dažai jūsų namui tiktų geriausiai ir kokie metalo dažai tvorai, laiptų turėklams ar vartams derėtų optimaliausiai, turėtumėte pasinaudoti keliais praktiškais patarimais.

Atsižvelkite į namo stilių ir kaimynystę

Jūsų namo stilius gali pasufleruoti, kokias dažų spalvas jūs turėtumėte pasirinkti jo eksterjerui ar kitoms lauke esančioms detalėms. Pavyzdžiui, labai ryškių ir išsiskirti padedančių spalvų paletė nebūtų tinkamas pasirinkimas kaimiško stiliaus namui. Lygiai taip pat labai tamsios spalvos gali netikti Viktorijos laikų stiliaus namui. Pavyzdžiui, jei jūs bandote pasirinkti tinkamas dažų spalvas klasikinio stiliaus namui, galite lengvai suderinti juodą su balta, o paradines duris nudažyti žalia spalva. Ir nors svarbu atsižvelgti į savo namo stilių, kaimynystėje esantys namai taip pat gali palengvinti jūsų pasirinkimą.

Per daug nesivaikykite madų

Kai ieškomi medienos ar metalo dažai, labai dažnai pirmiausia galvojama apie tai, kas yra madinga. Tačiau nors atsižvelgti į šiuolaikines mados tendencijas visuomet yra naudinga, pernelyg vaikytis madų nėra teisingas sprendimas. Mados labai greitai keičiasi, todėl tai, kas yra madinga šiemet, gali būti nebemadinga kitąmet. Dėl šios priežasties jūs turėtumėte daugiau dėmesio skirti savo individualiam skoniui ir optimaliam pasirenkamų spalvų suderinamumui. O jei visuomet norite būti „madingais“, galite orientuotis į labiau neutralias spalvas.

Naudokitės spalvų ratu

Daugybė sėkmingų projektų yra paremti vos trimis spalvomis! Viena iš trijų spalvų būna dominuojanti, o dvi likusios spalvos tampa akcentais. Tačiau ne kiekvienam pavyksta lengvai suderinti net ir tokį nedidelį spalvų skaičių. Todėl tokiose situacijose labai veiksmingai gelbėja spalvų ratas, kuris pasufleruoja, kokias spalvas būtų galima lengviausiai suderinti tarpusavyje. Ir tai galioja ne tik namo eksterjerui, tačiau ir kitiems kieme esantiems elementams. Jei norite, kad viskas derėtų tarpusavyje, turite tinkamai pasirinkti tiek dažus savo kiemo tvorai ir vartams, tiek ir dažus laiptų turėklams, langinėms ar stogui. Tai reiškia, kad jūsų namo sienos nėra vienintelės, kurioms jūs turėtumėte skirti pakankamai deramo dėmesio.

Visuomet testuokite

Kai jūs būsite susiaurinę savo dažų spalvų pasirinkimą iki tų spalvų, kurios jūsų manymu galėtų geriausiai tikti, visų pirma jas turėtumėte išbandyti. Užtepę dažų ant nedidelio ploto pažvelkite į juos skirtingu paros metu – tiek esant šešėliui, tiek ir skaisčiai šviečiant vidudienio saulei. Tai jums turėtų padėti lengviau suprasti, kokios dažų spalvos turėtų tapti jūsų pasirinkimu. Ir nors tai gali pareikalauti daugiau jūsų laiko, spalvų testavimas padeda priimti teisingą sprendimą.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą