Laisvalaikis

Nacionaliniai pilietiškumo projektai telkia mokyklas ir organizacijas

Prieš savaitę paskelbus apie nacionalinių projektų „Skaidrumo laboratorija“, „Auginkime vieni kitus“ ir „Atgal į ateitį“ pradžią, prie jų panoro prisijungti ne tik gausus būrys mokyklų, bet ir įvairios organizacijos, iniciatyvos. Tarp jų – Kauno jaunųjų turistų klubas, pagalbos tarnyba vaikams ir paaugliams „Vaikų linija“, profesinės savanorystės projektas „Kam to reikia?!“, pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės“ ir kiti.

„Sulaukėme daug mokyklų ir įvairių organizacijų laiškų ir skambučių, atsakinėjome į jų klausimus, pasakojome apie savo planus, – teigė nacionalinių projektų koordinatorius Adomas Bužinskas. – Daugelis susidomėjusių tikino, kad korupcijos, socialinės ir kraštotyros problemos, kurias mokiniai sieks įveikti projektų metu, yra itin aktualios, o pasiūlyti jų sprendimo būdai – šiuolaikiški ir įdomūs.“

A. Bužinskas džiaugiasi, kad nacionaliniai projektai sulaukė ne tik didžiųjų miestų, bet ir nedidelių miestelių, kaimo mokyklų susidomėjimo. Kol kas daugiausiai mokinių panoro dalyvauti kraštotyriniame projekte „Atgal į ateitį“.

Šiuo metu prie nacionalinių projektų prisijungė daugiau nei dešimt skirtingose srityse dirbančių partnerių, pavyzdžiui, projektą „Skaidrumo laboratorija“ padės įgyvendinti iniciatyvų „Baltosios pirštinės“ ir „Baltoji banga“, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai.

„Tikimės, kad suvieniję jėgas su kitomis organizacijomis dar greičiau ir efektyviau įveiksime jaunimui nerimą keliančias problemas, kurių galimus sprendimo būdus mokiniai pasiūlė dar pirmajame projekto „Kuriame Respubliką“ etape“, – pažymi A. Bužinskas.

Nacionalinis projektas „Skaidrumo laboratorija“ ugdys sąžiningumą, sąmoningumą ir prisidės mažinant korupciją. Jo metu jaunimas ne tik gilins žinias, kas yra korupcija, kaip ji pasireiškia ir kokią žalą daro, bet ir imsis realių darbų skaidrumui didinti. Akcijomis, konkursais, parodomis ir kitomis priemonėmis mokiniai skatins nenusirašinėti, organizuoti atvirus ir skaidrius rinkimus mokyklos bendruomenėje.

Kito nacionalinio projekto – „Auginkime vieni kitus“ – dalyviai spręs patyčių ir susvetimėjimo problemas, kurs visiems saugią ir draugišką aplinką mokyklose. Jo metu aukštesniųjų klasių mokiniai taps žemesniųjų klasių mokinių globėjais, padės jiems mokytis, dalysis patirtimi, kartu leis laisvalaikį.

Projektas „Atgal į ateitį“ kvies tyrinėti ir geriau pažinti savo gimtąjį kraštą, jo istoriją, kultūrą ir žmones. Pagal mokinių surinktą informaciją bus sudarytas bendras Lietuvos kultūrinių ir istorinių maršrutų žemėlapis.

Nacionaliniai projektai bus vykdomi iki gegužės pabaigos. Tikimasi, kad juose dalyvaus daugiau kaip 600 šalies mokyklų, vietos bendruomenių ir kitų partnerių. Mokiniai, norintys dalyvauti viename ar keliuose projektuose, turėtų suburti komandą ir iki vasario 21 d. užregistruoti ją interneto tinklalapyje www.kuriamerespublika.lt.

Projektai „Auginkime vieni kitus“, Skaidrumo laboratorija“ ir „Atgal į ateitį“ yra projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“ dalis. Projektą „Kuriame Respubliką“ įgyvendina VšĮ Pilietinės visuomenės institutas, VšĮ Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras, Ateitininkų federacija, Lietuvos švietimo centrų darbuotojų asociacija ir kiti partneriai pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Jį finansuoja Europos socialinis fondas.

Daugiau informacijos apie projektus „Skaidrumo laboratorija“, „Auginkime vieni kitus“ ir „Atgal į ateitį“ rasite interneto svetainėje www.kuriamrespublika.lt.

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą