Sveikata

Mokslininkai identifikavo svarbiausią spuogų sukėlėją

Lietuvoje buvo pristatytas tarptautinės mokslininkų grupės atradimas, nustatęs pagrindinę spuogus sukeliančią priežastį. Įvairūs odos bėrimai ir spuogai yra viena dažniausių odos ligų, dėl kurios pacientai kreipiasi į gydytoją dermatologą. Ja serga iki 90 proc. paauglių ir iki 50 proc. suaugusių moterų Vakarų pasaulyje. Iki šiol buvo žinomos keturios spuogų formavimąsi skatinančios priežastys, tačiau nebuvo nustatyta svarbiausioji. Tyrimais atskleista, kad spuogų atsiradimui daugiausia įtakos turi kintanti odos riebalų sudėtis.

Pasak gydytojos dermatovenerologės Ingos Kiselienės, iki šiol spuogų formavimasis buvo tarsi užburtas ratas: „Biologams ir dermatologams buvo žinomos keturios spuogų formavimosi priežastys, kurias sąlygoja hormonų disbalansas organizme. Tai – odos riebalų perteklinė gamyba, jų tirštėjimas, paviršinio odos sluoksnio storėjimas, bei jo paskatintas bakterijų dauginimasis. Šios priežastys nulemia kylantį uždegimą. Visi šie procesai yra glaudžiai susiję ir nėra žinoma, kuri priežastis yra lemtinga. Naujausi moksliniai tyrimai parodė, jog labai svarbus spuogų formavimąsi lemiantis veiksnys yra kintanti odos riebalų sudėtis – spuoguotos odos riebalų sudėtis skiriasi nuo sveikos odos riebalų. Spuoguotoje odoje pasikeičia lipidų santykis ir ima trūkti natūralaus antioksidanto – vitamino E. Norint pasiūlyti veiksmingą sprendimą kovoje su spuogais, būtinas veikimas prieš visus spuogų atsiradimą skatinančius veiksnius.“

Tarptautinė mokslininkų grupė, kurią sudarė lyderiai spuogų formavimosi srities tyrimuose iš Italijos ir Vokietijos, taip pat išsiaiškino, kokių medžiagų trūkumas ir perteklius nulemia šiuos odos riebalų pokyčius. Pasak dermatologijos laboratorijos „Bioderma” Pietų Ramiojo vandenyno Azijos regiono direktoriaus ir būsimojo Baltijos bei Skandinavijos šalių verslo skyrių vadovo Patrick Le Scel, šiuos pokyčius lemia dvi pagrindinės priežastys: „Nustatyta, kad spuoguotoje odoje išsibalansuoja lipidų kiekis bei ima trūkti vitamino E. Pasitelkusi šiuos mokslininkų laimėjimus, laboratorija „Bioderma“ įgijo galimybę sukurti spuoguotos odos pažeidimus ženkliai sumažinančią išmaniąją priemonę, kuri sureguliuoja lipidų kiekį ir imituoja vitamino E veikimą.“

„Unikali mokslininkų inovacija buvo pritaikyta produkte, kuris veikia visas žinomas biologines spuogų susidarymo priežastis. Patentuoto komplekso dėka yra atkuriama odos riebalų kokybė – ji tampa panaši į sveikos odos. Mūsų tyrimais nustatyta, jog išmaniosios priemonės dėka spuogų kamuojamos odos pažeidimai sumažėja 78 proc.“, – teigia P. Le Scel.

Apie laboratoriją „Bioderma“:

Lione, Prancūzijoje įkurta „Laboratoire Dermatologique Bioderma“ artimai bendradarbiauja su dermatologais ir garsiais tyrimų centrais (CNRS, INSERM, CHU, universitetais), vysto ir realizuoja plačiai gydytojų išrašomus ir rekomenduojamus dermatologinės kosmetikos produktus.

„Bioderma“ yra viena dažniausiai Prancūzijos dermatologų rekomenduojamų laboratorijų. Būdama jau daugiau nei 70 šalių, „Bioderma“ toliau sparčiai plečiasi. Per paskutiniuosius penkerius metus laboratorijos vidutinis metinis augimas siekė per 32 proc.

Daugiau informacijos:

Vita GIRŠTAUTAITĖ
Rinkodaros komunikacijų vadovė
Mob.: +370 6 8294623
El. p.: vita@bioderma.lt

Parašykite komentarą