Sveikata

Miegas naktį: kaip vaikams gerai išmiegoti naktį

Tavo vaiko miegas yra labai svarbus jo vystymuisi. Taipat kaip ir mums suaugusiesiems, miegas padeda atgauti jėgas, leidžia pailsėti kūnui ir protui. Miegančio žmogaus metobalizmo procesai trečdaliu lėtesni, sumažėja kraujo spaudimas, daug lėčiau ima plakti širdis, krenta kūno temperatūra, suvartojama mažiau deguonies nes kur kas rečiau įkvepiama ir iškvepiama. Jei vaikas buvo aktyvesnis dieną,tuo didesnis jo poreikis miegant atgauti jėgas.Stebėti ramų vaiko miegą – nuostabus dalykas. Visi tėvai žino, kad be maisto ir meilės, miegas yra vienas svarbiausių tinkamo vaiko vystymosi veiksnių. Miegas svarbus vaiko fiziniam, intelektiniam, elgsenos ir emociniam vystymuisi.Kas vyksta vaiko galvoje jam miegant? Moksliniai vaikų miego tyrimai rodo,kad kai kuriose miego stadijose vaiko smegenys dirba dar aktyviau nei vaikui prasimerkus. Smegenų ląstelės perdirba per dieną patirtų Įspūdžių sukauptus duomenis.Vienos smegenų ląstelės įtemtai jungiasi su kitomis,kiti neuronai ilsisi ir perkelia dienos patirtį į atmintį. Miego metu išsiskiria ir vaiko augimo hormonai.Miego metu stimuliujamos smegenų sritys , susijusios su atmintimi, mokymuisi ir mąstymui.Kūno ląstelės intensyviau dauginasi, o baltymų irimas suletėja. Baltymai yra statybinė mežiaga ląstelėms augti.Miegojimo metu ymuninė sistema stiprėja,kai vaikas yra pailsėjęs,gerai išmegojęs naktį.
Šių dienų Voketijos legvoji pramonė skiria ypatingą dėmesį vaikų ir paauglių čiužinių gamybai. Čiužinys Sanamed , tai patikrintas laiko, aukštos kokybės, pagamintas iš poliuretano putų.Turi labai gerą kūno prilaikymą,taikant septynių zonų konctrukciją,padeda atsipalaiduoti ramenis, sumažina apkrovą stuburo slanskteliams. Pagilinta pečių ir klubų srytis suteikia komfortišką atsipalaidavimą.Užtikrina kokybišką, sveiką,gylų miegą. Putų poliuratano čužinys puikiai priima kūną ir suteikia nepriekaištingą stuburo atramą,septynių zonų kostrukcijos dėka. Šis čužinys yra apdovanotas keturiais LGA kokybės sertifikatais, tinka elergiškiems vaikams, nes jį testavo nepriklausomas institutas Hansecontol. Putų poliuratano čiužinys puikiai priima kūną ir suteikia stuburui atramą.Pagamintas iš ytin aukšto tankio medžiagos,kuri užtikrina ilgą tarnavimo laiką. Čužinio šerdis įvelkamas į prabangų užvalkalą, per kurio šoną yra užtrauktukas. Labai patogu nuvilkti ir išskalbti. Greenfirs čužinukas su įranga naudojami natūralus integrentai, tai levandų, eukolipto,ir citrinų. Veikia anticeptiškai,neleižia susidaryti erkučių lizdams. Čiužinuke yra septynios anatominės zonos,kurios sudaro gyvybiškai svarbų pagrindą mūsų vaikų taisyklingai kūno anatomijai. Šerdis įvelkama į užvalkalą kuris ideliai tinka elegiškiems vaikams,su dyksniuotu prieku tuščiaviduriu pluoštu.Tam,kad vakas visiškai atsipalaiuotų, kartais ir netyčia pabudęs naktį, galėtų vėl greitai užmigti.Gamintojas suteikia dešimt metų garantiją. Tai vadinasi labai gero tankio,ilgaamžis gaminys.Jupiteris Kindee iužinukas suteikia ergonomišką konfortą. Viršutinį sluoksnį sudaro visko elastinė medžiaga,kuri sumažina spaudimą atominėse kūno dalyse, neužspaužia kraujagyslių, todėl išvenksime nemalonaus tirpimo.Šis čiužinys turi atmintį , bet yra elastingas ir greitai atsistato.Atminties efektas priklauso nuo temperatūros, jei šilčiau tai greičiau atsispaudžia kūno anatomija,ojei šalčiau trunka ilgiau. Tai protingas čižinys, tiksliai prisitaikantis prie kūno formų .Miego metu mažiau vartomasi,suteikia garantuotą miego kokybę.Combi HR čiužinys skurtas naujausių ir geriausių technlogijų derinys.Vaikui svarbu ant ko miega, nes jis auga o stuburas formuojasi.Unikalaus brandiolio išprofiliavimo deka išreikštas čiužinio zoniškumas padės idealiai prisitaikyti kūnui.Branduolys ideliai turi išprofiliuotas septynias zonas, kurios palaiko taisyklingą laikyseną.Čiužinuką galima vartyti iš abiejų pusių. Brandolys susidaro iš atvirų porų, todėl lengvai cirkuliuja oras.Tai sveikas, patogus,kokybiškas ir ilgaamžis čiužinys.Tėveliams reikėtų atkreipti dėmesį koks yra dugnas ar plokštė, ar grotelės.Nes turi įtakos čiužinio oro cirkuliacijai.Jei lovos dugne yra plokštė tai tinka tik spiruokliniaims čiužiniams.Įsigijant viskoelastinį,Hr putų-poliuretano ar lateksinį čiužinį butinai reikėtų į dugną įdėti groteles.Parindinė grtelių paskitis, užtikrinti čiužinio oro cirkuliaciją, kad greičiau pasišalintų dregmė,nepelytų čiužinys.
Čiužiniai vaikams mokyklinukams turi buti nei per minkšti, nei per kieti. Malonus liesti ar minkštas retai kada būna geras miegoti. Vaikai greitai auga, todėl būtinas geras pagrindas ant ko miega visą naktį, išlaikydami taisyklingą kūno padėtį. Miego problema yra vienas dažniausių nusiskundimų auginant vaikus. Daugelis tėvų nėra tikri, kas tai galėtų būti ir kaip pagerinti savo vaikų miegojimo kokybę.Taip pat gydytojai pripažįsta, kad vaikams , kaip ir suaugusiems žmonėms dižiulę įtaką sveikatai turi-nakties miegas.Girgždanti lova ar nepatogus čiužinys trukdo užmigti, vaikas blaškosi, formuojasi irzlus vaiko charakteris.Jam gali būti labai sunku susikaupti,todėl tokie sutrikimai atsiliepia vaiko ugdimo įstaigose
Svarbus uždavinys išsirinkti gerą čiužinį savo vaikui, nes miegas labai svarbus jo augimui ir vystymuisi.

Parašykite komentarą