Verslas

Elektroninis mokinio pažymėjimas sostinėje pradeda veikti kaip transporto bilietas

Vilniaus moksleiviai, turintys elektroninius mokinio pažymėjimus (EMP), nuo gegužės jais galės naudotis ir kaip „Vilniečio kortele“. Šiuos pažymėjimus Lietuvos mokyklose diegianti bendrovė UAB „ID4S“ trečiadienį pasirašė partnerystės sutartį su SĮ „Susisiekimo paslaugos“.

Sostinės moksleivių turimas elektroninis mokinio pažymėjimas atliks visas „Vilniečio kortelės“ funkcijas. Moksleiviai su EMP galės pasipildyti miesto transporto bilietus, įsigyti nuolatinius bilietus, su jiems priklausančia nuolaida ir t.t.

„Elektroninius pažymėjimus turintiems moksleiviams nebereikės turėti dviejų skirtingų kortelių. Be to, pateikus tokį EMP autobuse ar troleibuse, jiems nebereikės papildomai rodyti mokinio pažymėjimo keleivių kontrolei, kad įrodytų, jog turi teisę važiuoti su nuolaida“, – sako Agnė Zalanskaitė, kompanijos „ID4S“ vadovė.

Pasak jos, pirmieji šią naujovę galės išbandyti Vilniaus Gabijos gimnazijos moksleiviai. Jų turimi EMP su Vilniaus miesto elektronine transporto bilietų sistema bus susieti per artimiausias dvi savaites. Susiejami bus tik kompanijos „ID4S“ išduoti elektroniniai mokinio pažymėjimai.

Šiuo metu dar trijose šalies mokyklose išbandomos ir kitos, su elektroniniu pažymėjimu veikiančios sistemos. Tai elektroninė piniginė, leidžianti atsiskaityti mokyklos valkgykloje bei padedanti mokyklos administracijai apskaityti nemokamą maitinimą, ir lankomumo sistema.

Švietimo ir mokslo ministras 2012 m. gegužę pasirašė įsakymą dėl naujo pavyzdžio elektroninio moksleivio pažymėjimo išdavimo. Naujieji EMP šalies mokyklose diegiami palaipsniui – mokyklose, neįsidiegusiose elektroninių pažymėjimų, naudojami seno pavyzdžio popieriniai pažymėjimai. Šiuo metu UAB „ID4S“ yra išdavusi apie 10 tūkst. EMP dešimtyje Lietuvos miestų.

Elektroninius mokinio pažymėjimus (EMP) diega 2012 m. įkurta įmonė „ID4S“, kurianti skaitmenines technologijas bei kūrybiškus sprendimus Lietuvos mokykloms. Kompanija siekia, jog priemonės, skirtos jaunų žmonių ugdymui Lietuvoje, atitiktų pasaulinius standartus ir tendencijas. Daugiau informacijos www.mokiniopazymejimas.lt.

Parašykite komentarą