Laisvalaikis

„McDonald‘s“ kviečia lankytojus aukoti knygas be tėvų ir šeimos augantiems vaikams

Nuo birželio 1 dienos, kai minima Tarptautinė vaikų gynimo diena, populiariausias restoranų tinklas Baltijos šalyse „McDonald‘s“ kartu su Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondu kviečia dovanoti skaitymo džiaugsmą be tėvų ir šeimos augantiems vaikams. Iki birželio 8 dienos „McDonald‘s“ lankytojai kviečiami paaukoti naujas ar jau perskaitytas knygas, kurios bus išdalintos globos namų auklėtiniams. Atneštas knygas lankytojai galės palikti specialiuose labdaros vietose, bet kuriame „McDonald‘s“ restorane. Manais už tai, jie bus pavaišinti nemokamais ledais ragelyje.

Šiuo metu A. Adamkienės labdaros ir paramos fondas globoja 18 vaikų ir kūdikių namų. Dėl ribotų finansinių išteklių ir augančio šių namų gyventojų skaičiaus, lėšos pirmiausia skiriamos būtiniausioms prekėms įsigyti, tokioms kaip maisto produktai ir reikalingi drabužiai, todėl grožinės literatūros knygelėms jų lieka ne visuomet. Atsižvelgdamas į knygų ir skaitymo svarbą vaikų vystymuisi ir mokymuisi, „McDonald‘s“ drauge su A. Adamkienės fondu kviečia restoranų tinklo lankytojus padėti tiek naujomis, tiek geros būklės nebenaudojamomis knygomis lietuvių, rusų ar anglų kalbomis. Visuose tinklo restoranuose lankytojai galės paaukoti įvairių žanrų bet kokio amžiaus vaikams skirtas knygeles.

„Šie metai pirmieji, kai „McDonald‘s“ kviečia savo lankytojus prisidėti prie labdaros iniciatyvos tiesiogiai paaukojant knygas, tačiau tikime, kad jie tikrai ne paskutiniai. Visame pasaulyje „McDonald‘s“ skatina vaikų troškimą skaityti ir pažinti literatūros pasaulį. 2012 metais kartu su vaikiškais „Happy Meal“ rinkiniais pradėjome siūlyti galimybę vietoje įprasto žaisliuko pasirinkti spausdintą knygelę, o pernai pradėjo veikti ir skaitmeninių knygų platforma, kuria galima naudotis internetu bei mobiliuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose. Šios knygos papildytos interaktyviais elementais, kurie žaidimo forma padeda vaikams pamėgti skaitymą ir leidžia patiems kurti knygas“, – sakė restoranų tinklo „McDonald‘s“ marketingo vadovas Baltijos šalims Marius Stonkus.

Pasak jo, 2012 metais kartu su vaikiškais „Happy Meal“ rinkiniais Lietuvoje buvo išdalinta daugiau nei 40 tūkst. knygelių. Šiemet, nuo gegužės 30 d., „McDonald‘s“ knygų biblioteką papildys dar 6 naujos knygos iš ciklo „Nuostabus pasaulis“. Mažieji skaitytojai galės rinktis jiems įdomiausias temas apie pingvinus, didžiąsias kates, meškas, dramblius, dinozaurus ir ugnikalnius. Iki metų pabaigos Lietuvoje „McDonald‘s“ planuoja išdalinti daugiau nei 56 tūkst. šio ciklo knygelių.

„Skaitymas yra neatsiejama vaikų ugdymo ir auklėjimo dalis. Knygos ne tik moko raiškiai skaityti ir rašyti, bet ir padeda plėsti akiratį ir aplinkinio pasaulio suvokimo ribas. Be tėvų ir šeimos augantiems vaikams galimybė skaityti ir domėtis literatūra yra ypač svarbi, todėl džiugu, kad galime jų bibliotekas papildyti naujomis knygomis“, – sakė. A. Adamkienės labdaros ir paramos fondo direktorė Sigutė Kačinskienė.

Norintys prisidėti prie šios iniciatyvos ir paaukoti knygų, tai padaryti gali iki birželio 8 dienos, jas atnešdami į bet kurį “McDonald’s” restoraną Lietuvoje.

Parašykite komentarą