IT naujienos

Daugiausia netyčinių prisijungimų prie užsienio tinklų – Nidoje, Eišiškėse ir Kybartuose

Kiekvieną vasarą padaugėja žmonių, kuriems tenka nemaloniai nustebti grįžus iš kelionės ar atostogų šalies pasienyje ir gavus sąskaitą už tarptinklinio ryšio paslaugas. Prisijungti prie užsienio operatorių tinklų telefonas gali ir būnant Lietuvoje, juk mobiliojo ryšio bangos valstybinių sienų nepaiso. „Omnitel“ specialistai pataria, kad tokių prisijungimų galima išvengti, o jiems įvykus – patiems atsijungti.

Prie užsienio operatoriaus tinklo netyčia prisijungti galima bet kur pasienyje, tačiau daugiausia tokių atvejų registruojama Nidoje, Eišiškėse (Šalčininkų raj.), Kybartuose (Vilkaviškio raj.), Kivyliuose (Akmenės raj.), Butkūnuose ir Gediškiuose (abu – Rokiškio raj.).

– „Paprastai prie užsienio operatorių pasienyje prisijungiama netyčia, to nė nepastebėjus. Kad apsaugotume klientus nuo neplanuotų išlaidų, prisijungusiesiems prie Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Latvijos operatorių siunčiame SMS žinutę, kuri ne tik sveikina atvykus į kaimyninę šalį, bet ir pataria, kaip pasikeisti tinklo nustatymus, jei žinutė gauta esant Lietuvoje“, – sakė „Omnitel“ klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Giedrė Ančerevičiūtė.

Prie užsienio operatoriaus tinklo telefonas gali prisijungti tik tada, jei jame yra įjungtas tarptinklinis ryšys ir pasirinktas automatinis tinklo pasirinkimas. Tokiu atveju telefonas pats „nusprendžia“, prie kurio tinklo prisijungti, ir dažniausiai tai būna tas tinklas, kurio signalas konkrečioje vietoje stipresnis. To galima lengvai išvengti – tereikia telefono nustatymuose (angl. Settings) išjungti automatinį tinklo pasirinkimą ir pačiam pasirinkti savo tinklą, kuriame ir veiks telefonas.

Prisijungus prie užsienio operatoriaus, telefone visada pasikeičia operatoriaus pavadinimas, o klientas gauna SMS žinutę, sveikinančią atvykus į kaimyninę šalį ir informuojančią apie joje galiojančius tarptinklinio ryšio tarifus. Nuo užsienio operatoriaus tinklo galima lengvai atsijungti – tereikia išjungti automatinį tinklo pasirinkimą ir rankiniu būdu pasirinkti savąjį operatorių iš pateiktų operatorių sąrašo.

Sužinoti, ar telefone įjungtas tarptinkinis ryšys, jį išjungti ir vėl įjungti labai lengva – tereikia paskambinti nemokamu savitarnos numeriu 1566, nemokamu klientų aptarnavimo numeriu 1533, bet kuriame „Omnitel“ salone, prisijungus prie konsultacijų internete „Omni Gyvai“ per www.omnitel.lt arba savitarnoje internete. Išjungti tarptinklinį ryšį ypač patartina tiems, kurie neplanuoja vykti į užsienį.

Parašykite komentarą