Verslas

„Maxima“ atsisakė narvuose laikomų vištų kiaušinių visoje „Meistro kokybės“ produkcijoje

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ savo „Meistro kokybės“ kulinarijos ir konditerijos produkcijoje atsisakė narvuose laikomų vištų kiaušinių. Tai – nuoseklus žingsnis, siekiant iš viso atsisakyti narvuose auginamų vištų kiaušinių iki 2025 metų.

„Gyvūnų gerovė yra mūsų tvaraus verslo strategijos dalis. Nuo šių metų pradžios visose „Maximos“ parduotuvėse nebeliko akvariumų su gyva žuvimi. Prieš beveik ketverius metus paskelbėme, kad iki 2025 metų sieksime atsisakyti narvuose auginamų vištų kiaušinių. Minėtuosius sprendimus įgyvendiname palaipsniui, užtikrinant, kad pereinamasis procesas vyktų sklandžiai“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

„Meistro kokybės“ liniją šiuo metu sudaro kulinarijos patiekalai, mėsos gaminiai, kepiniai, salotų bei užkandžių asortimentas ir konditerijos gaminiai. Kasdien jiems pagaminti prireikia apie 460-500 kg virtų kiaušinių, per mėnesį šis skaičius pasiekia net 14 tonų.

Šiuo metu „Maximos“ parduotuvėse dar galima įsigyti visų rūšių kiaušinių – tiek auginamų narvuose, tiek laikomų ant kraiko ar ekologiškai auginamų vištų kiaušinių. Tai nurodo ant visų parduodamų kiaušinių esantis ženklinimas. Narvuose laikomų vištų kiaušiniai, kurių bus atsisakoma, žymimi numeriu „3“.

Nusprendus palaipsniui atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių visame tinkle, buvo pradėta švietimo kampanija, leidžianti pirkėjams priimti labiau informuotus sprendimus. Ne kartą inicijuoti susitikimai su gamintojais, kitomis prekybos įmonėmis, gyvūnų teises ginančiomis organizacijomis ir valstybės institucijomis, kurių metu buvo ieškoma geriausių ir visą rinką apimančių sprendimų šiuo klausimu.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Parašykite komentarą