Buitis, Namai

Kaip infraraudonųjų spindulių šildymas veikia mūsų sveikatą

Infraraudonųjų spindulių šildymas veikia ne taip, kaip įprasti radiatoriai. Jie net nėra artimi šildymo būdai. Konvekciniai radiatoriai veikia šildant aplink juos esantį orą ir sukuriant konvekcinę srovę, kai oras cirkuliuoja po patalpą keičiantis jo temperatūrai. Nepaisant to, kad šis šildymo būdas jau daugelį metų yra toks populiarus, jis nėra toks naudingas. Tuo tarpu infraraudonųjų spindulių šildymas yra labai naudingas. Ką jau kalbėti apie tai, kad infraraudonųjų spindulių terapija gali būti taikoma tokiose vietose kaip sauna!

Kaip veikia infraraudonųjų spindulių šildymas?

Infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės veikia visur skleisdamos daug nematomų infraraudonųjų spindulių. Spinduliai sklinda tol, kol atsitrenkia į objektą. Objektas gali būti bet kas – siena, sofa ar net jūs. Kai spinduliai patenka į objektą, jie jį įkaitina molekuliniu lygmeniu ir atšoka, kol patenka į kitą objektą, ir procesas kartojasi. Šis šildymo būdas yra naudingas sveikatai, todėl apie tai vertėtų pakalbėti plačiau.

Atsisveikinkite su dulkių cirkuliacija

Įjungus konvekcinius šildytuvus, oras cirkuliuoja, be kita ko, „išjudindamas“ dulkes, mikrobus ir erkutes. Bet kokios dulkės ir nešvarumai nuo kilimo gali patekti į šią srovę, todėl kartais ant sienų virš radiatorių matomos dėmės. Tai gali kelti problemų sergantiesiems astma, bronchitu ar kitomis kvėpavimo takų ligomis, nes simptomai gali paūmėti, pasunkėti kvėpavimas ir atsirasti kosulys.

Infraraudonųjų spindulių plokštės nenaudoja oro kaip pernešimo terpės, todėl šių neigiamų poveikių nėra. Vietoj to gaunate švarią, saugią šilumą, kuri nesukelia jokių kvėpavimo takų problemų – nepaisant to, ar būtų naudojamas elektrinis grindinis šildymas infraraudonaisiais spinduliais, ar bet kuris kitas infraraudonųjų spindulių šildymas. Tačiau tai naudinga ne tik sergantiesiems astma – mažesnė oro cirkuliacija reiškia, kad mažiau plinta mikrobai, todėl mažėja rizika susirgti.

Mažina drėgmę

Šiltos oro srovės sugeria ir perneša drėgmę daug daugiau nei vėsesnės oro srovės. Tai reiškia, kad konvekciniai šildytuvai padidina drėgmės tikimybę jūsų sienose. Dėl drėgmės gali atsirasti pelėsis, kuris labai kenkia jūsų sveikatai. Dėl pelėsio išskiriamų alergenų gali kilti kvėpavimo takų problemų, infekcijų ir alergijų. Kai kurie iš simptomų gali būti čiaudulys, sloga ir odos niežulys.

Kadangi infraraudonųjų spindulių šildymas turi minimalų poveikį oro temperatūrai, drėgmės plitimo po patalpą tikimybė iš karto sumažėja. Todėl infraraudonųjų spindulių šildymas yra naudingesnis ne tik jūsų sveikatai, bet ir jūsų namams!

Pagerėja kraujotaka

Infraraudonųjų spindulių šiluma, palyginti su konvekciniais šildytuvais, yra daug skvarbesnė. Standartinių radiatorių skleidžiama šiluma iš tikrųjų jaučiama tik odos paviršiuje, todėl oda gali išsausėti, įtrūkti ir tapti neatspari infekcijoms.

Infraraudonųjų spindulių šildymas prasiskverbia po odos paviršiumi, o tai reiškia, kad tiesiogine to žodžio prasme, visas jūsų kūnas jaučia šilumą! Padidėja deguonies kiekis kraujyje ir sumažinamas širdies susitraukimų dažnis. Kai kraujagyslės sušyla, jos išsiplečia, todėl po kūną cirkuliuoja daugiau kraujo kūnelių. Tai ne tik gerina bendrą sveikatos būklę, bet ir puikiai tinka, jei patyrėte kokių nors sužalojimų.

Parašykite komentarą