Sveikata

Mano pirmas apsilankymas pas odontologą

Norite tikėkite, norite – ne, tačiau pirmą kartą į odontologo kėdę atsisėdau vakar, būdamas 22 metų amžiaus. Tai tiesa. Vaikystėje neturėjau nei vieno pūvančio danties, visi jie buvo tiesūs, švarūs ir net blizgantys (nesigiriu, tik sakau, kaip yra). Visą gyvenimą nesu jautęs nei menkiausio danties skausmo, tai kodėl turėčiau eiti taisyti kažką, kas nėra sugedę? Na, bent jau taip buvo iki anos savaitės, kai pradėjau jausti dilgčiojimą kažkuriame apatiniame dešiniajame dantyje.

Man, kaip gyvenime neturėjusiam problemos dėl dantų, tai buvo šokas. Giliai širdyje niekada nemaniau, kad bijočiau „dantų gydytojo“, net jei ir reikėtų pas tokį apsilankyti, bet dabar mane aplankė visai priešingas jausmas. Buvau persigandęs. Puoliau valytis dantis, skalauti burną skalavimo skysčiu ir soda. Tikėjausi, kad problema išnyks taip pat greitai, kaip ir atėjo. Tačiau po kelių dienų problemos ignoravimo aš supratau, kad niekur nepabėgsiu. Teks sėsti į krėslą.

Ilgai galvojau, kokia būtų gera odontologijos klinika Vilniuje. Jų juk tiek daug, o pasakyti, kuo viena galimai geresnė už kitą – sunku. Galiausiai pasirinkau vieną, kuri arčiausiai mano namų Žirmūnuose. „Jei jau negaliu žinoti, kur geriau, tai bent pasidarysiu kuo trumpesnį kelią“, pamaniau sau ir užsiregistravau apsilankymui.

Atėjęs paskirtu laiku prisėdau ir ėmiau laukti. O tas laukimas buvo nežmoniškas, tiesiog norėjau, kad viskas greičiau baigtųsi. Bet, kaip ir turėjo būti, galiausiai atėjo mano eilė. Daktarė buvo maloni, jos seselė – taip pat. Manimi buvo pasirūpinta kaip naujagimiu: buvau pasodintas, aprėdytas „seilinuku“ ir man į burną buvo įstatyta šlanga seilėms siurbti. Blykstelėjo ryški šviesa ir nuo tada beveik nieko nebemačiau, išskyrus odontologės veidą.

Kaip bebūtų keista, viskas buvo baigta per kelias minutes. Turiu pripažinti, moteriškės dirbo išties greitai ir operatyviai. Man buvo pasakyta, jog turiu nuostabius dantis (jaučiausi pamalonintas) ir matosi, jog jais rūpinuosi, tačiau kartais tokie dalykai nutinka – buvo atsivėrusi nedidelė skylutė viename iš krūminių dantų. Tačiau dabar ji sutaisyta ir viskas vėl gerai.

Nors, kaip ir ankščiau, neturiu noro lankytis pas odontologą ir tikiuosi, kad man nebeteks grįžti, tačiau dabar bent jau žinau, kad nėra ko bijoti. Ši odontologijos klinika Vilniuje tapo mano dantų priežiūros centru, kuriuo galiu drąsiai pasitikėti, jei ištiks bėda. Patariu ir jums turėti daugiau drąsos ir pasitikėjimo specialistais.

Kąstytis P., 28 m. iš Vilniaus

Parašykite komentarą