Verslas

Maisto pramonė planuoja augimą, tačiau neišnaudoja inovatyvių rinkodaros sprendimų potencialo

Inovatyvi pakuotė nėra stiprioji Lietuvos pramonės įmonių pusė, ypač, kai reikia varžytis užsienio rinkose, kur konkurentai planuoja pakuotės strategiją kaip vieną iš pardavimus labiausiai skatinančių veiksnių.

Pakuočių ir reklaminių stendų sprendimų bendrovės „Smurfit Kappa Baltic” užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad renkantis pakuotės gamintojus Lietuvos maisto pramonės įmonės vis dar ieško mažesnės kainos (90 proc.) ir operatyvaus iškilusių problemų sprendimo (76 proc.), o konstrukcijos ir dizaino kūrimo paslaugoms prioritetą teikia kiek daugiau nei pusė apklaustųjų (59 proc.).

„Kaip rodo tarptautiniai tyrimai, pirkėjai vis dažniau produktus renkasi spontaniškai, o jų pasirinkimui didelės įtakos turi kūrybingi kompleksiniai pakuotės sprendimai. Išskirtinumas, matomumas prekybos vietoje, prekybos tinklų reikalavimų atitikimas aktualūs ir Lietuvoje, ir užsienio rinkose“, – sako „Smurfit Kappa Baltic“ generalinis direktorius Rolandas Vainutis.

Didinti gamybą ir eksportą artimiausiais metais planuoja beveik pusė (44 proc.) stambiausių Lietuvos maisto pramonės įmonių. Net ir matydamos potencialą išnaudoti pakuotes prekės ženklo matomumui didinti maisto pramonės įmonės nepakankamai vertina inovatyvumo svarbą eksporto rinkose.

Daugiau nei pusė (53 proc.) apklaustų stambiausių maisto pramonės atstovų, vertindami, kuriose srityse patobulinta pakuotė galėtų paskatinti pardavimus, eksportui skirtai pakuotei neteikia pirmojo prioriteto.

Apskritai 15 proc. apklaustų maisto pramonės gamintojų jų rinkos dalies augimas bei klientų reikalavimai Lietuvoje yra svarbesni, nei partnerių užsienyje. Ketvirtadaliui apklaustų įmonių jų prekės ženklo vertės didinimas yra svarbesnis Lietuvos rinkoje, o kaip prekės ženklą vertina užsienio rinkose yra svarbiausia kas devintai bendrovei.

„Rinkdamiesi gofruoto kartono pakuotės gamintoją dėl mažesnės kainos ir operatyvumo gamintojai neišnaudoja visų pakuotės teikiamų galimybių verslo rezultatams pasiekti. Norint išsiskirti itin konkurencingoje aplinkoje, inovatyvūs pakuočių sprendimai yra būtinybė. Tai palengvins įsitvirtinimą užsienio rinkose ir sėkmingai konkuruoti su kitais rinkos žaidėjais“, – sako R. Vainutis.

Tyrimą atliko pakuočių ir reklaminių stendų sprendimų bendrovės „Smurfit Kappa Baltic” užsakymu tarptautinė mokymo – konsultacinė kompanija „Mercuri International Lietuva“. Atliekant tyrimą buvo apklausti maisto, baldų, elektronikos, farmacijos ir kitų gamintojų atstovai – sprendimų priėmėjai.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą