Įvairenybės

LVŽS: Lietuva turėtų pasekti Vokietijos pavyzdžiu

Rytoj, penktadienį, kovo 4 d., renkasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Taryba, kuri svarstys Lietuvos pasirengimą vykdyti atsinaujinančios energetikos projektus. Atsinaujinančios energetikos politikos perkrovimo poreikį diktuoja kardinaliai pasikeitusi situacija dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje.

Ne tik sprendimas Lietuvai atsiriboti nuo Rusijos energetinių ir kitų išteklių, bet ir konkrečių darbų planas, kaip tai bus daroma, pasak LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio, šiandien labai reikalingas ne tik Lietuvai, bet ir visai Europos Sąjungai bei kitoms valstybėms, kurios yra priklausomos nuo Rusijos dujų ir elektros. Ramūno Karbauskio teigimu, po šios diskusijos LVŽS ekspertai drauge su šešėline Vyriausybe paruoš konkrečius pasiūlymus ir strategiją, kaip Lietuva trumpalaikėje perspektyvoje gali pasiekti maksimalių rezultatų.

Lietuva yra viena iš pirmaujančių pasaulyje pagal importuojamos energijos kiekį. 2020 m. importuotas elektros energijos kiekis sudarė 86,28 proc. bendro elektros energijos poreikio šalyje. Daugiausia elektros importuota iš Švedijos, Rusijos ir Latvijos. Lietuva pramoniniu būdu taip pat neišgauna gamtinių dujų, visas dujas importuoja. Apie atsinaujinančios energetikos politiką, kuri keičiasi 180 laipsnių kampu, pranešė ir vienos stipriausių Europos ekonomikų – Vokietijos – kancleris Olafas Šolcas.

LVŽS taryboje taip pat aptars Lietuvos gynybos biudžeto didinimo perspektyvą. Taryboje taip pat numatyti vidiniai partijos klausimai, skirti aptarti artimiausius partijos darbus ir veiksmus. Taryba posėdį pradės 15 val. Jis vyks Naisiuose, Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmuose, Gėlės g. 9).

Pranešimą paskelbė: LVŽS komunikacijos grupė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Parašykite komentarą