Politika ir teisė

Europinių sankcijų sulaukusiam Rusijos artistui – griežtas Kauno sprendimas: iš S. Roldugino atimtas Santakos garbės ženklas

Kaunas pirmasis iš didžiųjų Lietuvos miestų oficialiai nutraukė partnerystės sutartis su Kaliningradu bei Sankt Peterburgu dėl Rusijos tęsiamos invazijos ir karo agresijos Ukrainoje. Šį sprendimą lydi ir kitas griežtas asmeniškas verdiktas šalies agresorės piliečiui. Europos Sąjungos sankcijų sulaukęs violončelininkas Sergejus Rolduginas išbrauktas iš Santakos garbės ženklu apdovanotų asmenų sąrašo.

Europos Sąjunga prieš kelias dienas įtraukė Sergejų Rolduginą į sąrašą asmenų, kuriems taikomos sankcijos dėl artimų sąsajų su Rusijos režimu. Sankcijos šiam asmeniui pritaikytos dėl glaudžių sąsajų su Vladimiru Putinu ir dalyvavimu finansiniame tinkle bei pinigų plovimo schemose. Taip pat jis laikomas atsakingu už aktyvią paramą Rusijos sprendimų priėmėjams, atsakingiems už Ukrainos destabilizavimą.

Pasak Kauno miesto vadovų, šiandien priimtas principinis sprendimas parodo, kad Kaunas nenori turėti nieko bendro su agresoriumi ir nutraukia bet kokius saitus su jį remiančiais asmenimis bei organizacijomis. 2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklą turėjusio S. Roldugino veikla nesuderinama su tokiu garbingu Kauno miesto apdovanojimu.

„Dabar svarbiausia padėti Ukrainai apsiginti nuo karinės agresijos, skiriant humanitarinę ir kitą reikalingą pagalbą. Tuo pačiu turime ir toliau su viso pasaulio miestais atvirai reikšti savo pilietinę poziciją apie vykdomą ataką prieš taikią šalį“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Dar 2011 metų liepą anuometinis Sankt Peterburgo muzikos namų meno vadovas S. Rolduginas gavo 2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklą. Tąkart šis Rusijos pilietis įvertintas už pagalbą organizuojant Sankt Peterburgo muzikantų pasirodymus, menininkų stažuotes ir koncertus mūsų šalyje.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Drąsutis, Kauno miesto savivaldybės administracija

Parašykite komentarą