Politika ir teisė

Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje pirmininkė Guoda Burokienė su Ukrainos delegacija sutarė dėl bendrų iniciatyvų

2022 m. vasario 21 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Tarpparlamentinės Sąjungos ir Jungtinių Tautų (JT) rengiamuose klausymuose Niujorke (Jungtinės Amerikos Valstijos) dalyvaujanti Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje pirmininkė Guoda Burokienė susitiko su Ukrainos delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje narėmis Lesia Vasylenko ir Olga Rudenko.

Susitikimo metu aptartos priemonės, kurių būtų galima imtis Tarpparlamentinės Sąjungos rėmuose prisidedant prie įtampos mažinimo, Rusijai sutelkus dideles karines pajėgas prie Ukrainos sienos. G. Burokienė pažymėjo, kad labai svarbu atrasti būdus, kaip konkrečiai Tarpparlamentinė Sąjunga galėtų reaguoti į tokius veiksmus, kokių iniciatyvų galėtų imtis, kad jos veiktų prevenciškai. Parlamentarės sutarė 144-ojoje Tarpparlamentinės Sąjungos Asamblėjoje, vyksiančioje 2022 m. kovo 20–24 d., bendromis pastangomis inicijuoti Rusijos veiksmus smerkiančią rezoliuciją kaip „ypatingos svarbos klausimą“. Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje pirmininkė G. Burokienė pasidalijo 143-osios Tarpparlamentinės Sąjungos Asamblėjos metu įgyta patirtimi, kuomet kartu su kitomis šalimis kaip „ypatingos svarbos klausimą“ į Asamblėjos darbotvarkę įtraukė bendrą rezoliucijos projektą dėl „Prekybos žmonėmis stabdymo, žmogaus teisių pažeidimų ir laisvų bei sąžiningų rinkimų siekimo Baltarusijoje“, sukėlusį didelį atgarsį Asamblėjos diskusijose.

G. Burokienė pasiūlė L. Vasylenko, kaip Tarpparlamentinės Sąjungos Moterų parlamentarių Biuro prezidentei, įtampos saugumo srityje didinimo klausimą kelti ir Moterų parlamentarių forumo rėmuose. „Nors įprastai diskusija apsiriboja platesnio moterų atstovavimo parlamentuose tema, šių dienų aktualijos verčia galvoti, kaip moterys parlamentuose galėtų prisidėti prie taikos išlaikymo ir konfliktų eskalavimo mažinimo“, – teigė Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje pirmininkė.

O. Vasylenko taip pat atkreipė dėmesį, kad Tarpparlamentinėje Sąjungoje klostosi panaši situacija kaip Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje, kuomet dideliais finansiniais įnašais tarpparlamentinę organizaciją remiančios didžiosios valstybės tarytum įgauna neliečiamybę. G. Burokienė parėmė Ukrainos delegacijos iniciatyvą siūlyti Tarpparlamentinės Sąjungos statutinius pakeitimus, kad šių situacijų būtų išvengta.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą