Bankai ir Draudimas

Lietuvos paštas sklaido gyventojų mitus apie valiutos keitimą

Nuo sausio 2 dienos 330-yje paštų nemokamai litus į eurus keičiantis Lietuvos paštas sulaukia vis daugiau gyventojų klausimų apie valiutos keitimą šalyje. Nemaža jų – gyventojų sukurti mitai, kurie ne visada yra teisingi.

Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė tikina, kad dažniausiai paštuose girdima gyventojų nuomonė, esą paštuose litų į eurus keitimo kursas geresnis.

„Norime užtikrinti gyventojus, kad tiek paštuose, tiek bankuose ar kitose įstaigose litai į eurus perskaičiuojami vienodu kursu, t. y. 3,4528 lito už 1 eurą“, – teigė I. Dundulienė.

Dar vienas mitas, kurį neretai išgirsta Lietuvos pašto darbuotojai – esą nuo 2015 m. sausio 15 dienos litai nustos vertės, todėl juos būtina iki tol išsikeisti.

Iki šių metų sausio 15 dienos šalyje cirkuliuoja dvi valiutos – litai ir eurai. Tai reiškia, kad pirmąsias 15 dienų gyventojai atsiskaityti už prekes ar paslaugas gali tiek litais, tiek eurais. Po sausio 15 dienos litai ir toliau galios, tačiau jais nebebus galima atsiskaityti, o bus būtina pasikeisti į eurus.

Nemokamai litus į eurus keičia:

  • 330 Lietuvos paštų ir kai kurios kredito unijos 60 kalendorinių dienų nuo euro įvedimo Lietuvoje, t. y. iki 2015 m. kovo 1 dienos;
  • komerciniai bankai 6 mėnesius nuo euro įvedimo dienos, t. y. iki 2015 m. birželio 30 dienos;
  • Lietuvos banko skyriai Vilniuje ir Kaune – neribotą laiką, t. y. litus į eurus bus galima išsikeisti ir po metų, dvejų ar kelių dešimtmečių.

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas – plačiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą turinti bendrovė šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Parašykite komentarą