Verslas

Lietuvos biuro baldų rinkoje – tolygaus augimo ženklai

Biuro baldus gaminančios įmonių grupės „Narbutas“ pardavimai Lietuvoje šių metų pirmąjį ketvirtį augo 12 proc. lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Optimistiniai rezultatai, pasak „Narbutas“ pardavimų Lietuvoje vadovės Ingridos Paužienės, rodo Lietuvos biuro baldų rinkos atsigavimą bei leidžia tikėtis tolesnio jos augimo.

„Ekonominę krizę Lietuvoje baldžiai pajuto visu jos svoriu, pardavimai Lietuvoje buvo kritę du tris kartus. Pirmieji sąstingio pasitraukimo ženklai ėmė ryškėti prieš dvejus metus, kai šalyje pradėjo atsigauti statybų rinka. Po sunkmečio mūsų pardavimų Lietuvoje kreivė užtikrintai šovė į viršų, ji tebekyla ir tokia augimo tendencija, prognozuojame, išsilaikys ir per šiuos metus“, – sako I. Paužienė. Lietuvoje Įmonių grupė „Narbutas“ šiemet laukia daugiau nei 50 proc. pardavimų augimo.

„Narbutas“ atstovės vertinimu, biuro baldų rinką šiais metais ir toliau augins verslo centrų plėtra, įgyvendinami viešosios infrastruktūros projektai bei naujų įmonių atėjimas į Lietuvą. „Tačiau mus ypač džiugina tas faktas, jog sugrįžta buvę klientai. Tai, kad vis daugiau įmonių apsisprendžia investuoti į darbo aplinkos atnaujinimą – akivaizdus įrodymas, kad šalies verslas recesiją išgyveno“.

Ekonominis sunkmetis pastebimai pakoregavo ir Lietuvos įmonių požiūrį į biuro įrengimą. Išmokę labiau skaičiuoti pinigus, pirkėjai tapo reiklesni – pigiausio sprendimo nebeieško, bet pageidauja kokybiškų ir ilgaamžių biuro baldų. Be to, vis daugiau vadovų išlaidas darbo aplinkai pradeda vertinti kaip investiciją į savo darbuotojus. Dirbdamas patogioje ir sveikoje darbo vietoje žmogus ilgesnį laiką jaučiasi žvalesnis ir darbingesnis.

„Į biuro įrengimo išlaidas nebežiūrima vien tik kaip į išlaidas įmonės įvaizdžiui. Vis daugiau darbdavių supranta darbo aplinkos svarbą gerai darbuotojų savijautai ir jaučia atsakomybę tokią aplinką sukurti savo pavaldiniams. Lietuvoje daugėja biurų, kurie įrengiami ergonomiškais baldais, auga susidomėjimas reguliuojamo aukščio stalais. Elektra reguliuojamo aukščio stalas, prie kurio galima dirbti tiek sėdomis, tiek atsistojus – revoliucinis sprendimas, išlaisvinantis biuro darbuotoją iš nuolatinės sėdėjimo pozicijos. Europos šalyse, ypač Skandinavijoje, tokie stalai jau tapo neatsiejama darbo aplinkos dalis, po truputį ši naujovė skinasi kelią ir į Lietuvos biurus“, – pastebėjo I. Paužienė.

Parašykite komentarą