Verslas

„Maxima“ ir paukštininkystės įmonės bendradarbiaus gausinant vietinės produkcijos pasiūlą

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ šiandien pristatė ilgalaikę iniciatyvą „Lietuviškas maistas – geriausias pasirinkimas“, kuria siekiama sutelkti jėgas su šalies ūkininkais ir gamintojais, siekiant gausinti lietuviškų maisto prekių, pagamintų iš lietuviškų žaliavų, pasiūlą bei paklausą. Pirmoji prie šios iniciatyvos prisijungė Lietuvos paukštininkystės asociacija, su kuria šiandien pasirašyta deklaracija, skelbianti šio bendradarbiavimo principus.

„Esame įsipareigoję savo klientams išlaikyti bei didinti lietuviškos kilmės prekių kiekį asortimente. Manome, jog visam lietuviško maisto sektoriui būtų sukurta daug didesnė vertė, jei šio tikslo bendrai siektų visi: nuo ūkininko ir augintojo iki perdirbėjo ir prekybininko. Tad prie šios iniciatyvos kviečiame jungtis tiek produkcijos augintojus, tiek perdirbėjus ir gamintojus bei kartu ieškoti būdų gausinant lietuviškų gaminių, pagamintų iš lietuviškų žaliavų, pasiūlą bei skatinant tokios produkcijos vartojimą. Esame dėkingi Lietuvos paukštininkystės sektoriaus atstovams, jog tapo pirmieji, pamatę šios iniciatyvos prasmę ir prie jos prisijungę“, – teigia „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

„Lietuviška paukštiena, jos produktai bei vietiniai kiaušiniai yra vertinami Lietuvos pirkėjų.  Šalyje kuriasi nauji paukščių auginimo ūkiai, auga ir paukštienos perdirbimo bei produktų gamybos pajėgumai. Todėl tokios iniciatyvos yra prasmingos, nes jomis siekiama bendro tikslo – viso lietuviško paukštininkystės sektoriaus augimo ir bendros ekonomikos tvarumo“, – teigia Lietuvos paukštininkystės asociacijos prezidentas Vytautas Tėvelis.

Pasirašytoje deklaracijoje skelbiama, kad augintojai, gamintojai bei prekybos tinklo atstovai ieškos galimybių trumpinti tiekimo grandinę ir kurti kuo palankesnes galimybes vietinės paukštienos, jos produkcijos bei kiaušinių realizacijai. Taip pat bus bendradarbiaujama skatinant kokybės, saugumo ir tvarumo standartų diegimą, išlaikant ir didinant lietuviškų maisto prekių kokybę, tuo prisidedant prie viso maisto sektoriaus konkurencingumo augimo. Vienu iš deklaracijos tikslų taip pat nurodomas ir siekis pagal galimybes auginti ir gaminti daugiau ekologiškų bei sveikesnės sudėties paukštienos produktų, tuo prisidedant prie Lietuvos visuomenės sveikatinimo.

„Džiaugiamės šia gražia mūsų socialinių partnerių iniciatyva. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pastaraisiais metais kuria daug palengvinimų ūkininkams, maisto produktų gamintojams ir prekiautojams, tam kad lietuviškų maisto produktų kelias iki vartotojų būtų kuo lengvesnis ir trumpesnis. Bendra mūsų vizija – siekti, kad Lietuvos vartotojų pirkinių krepšelyje būtų kuo daugiau lietuviškų, Lietuvos laukuose užaugintų ir iš lietuviškų žaliavų pagamintų maisto produktų. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba taip pat siekia, kad būtų sukurtas specialus ženklas, kurį pamatęs vartotojas bus garantuotas, kad maisto produktas pagamintas išskirtinai Lietuvoje ir tik iš lietuviškų žaliavų“, – sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

„Šią deklaraciją vertiname kaip lietuviškų gamintojų palaikymą, kurio, tiesą sakant, pasigendame. Svarbu, kad ši iniciatyva padėtų pirkėjams suprasti lietuviškos produkcijos vertę tiek kaip vartotojams, tiek kaip Lietuvos gyventojams. Tik mažuma paukštienos gamintojų gali pasigirti unikalia nuo lauko iki stalo gamybos grandine. Tuo tarpu mes paukštienos gamybą pilnai valdome nuo broilerių auginimo iki produkcijos pristatymo į parduotuves. 80 proc. broilerių užauginame patys, likusią dalį užaugina Lietuvos ūkininkai. Jiems taip pat ne ką mažiau svarbus lietuviškos produkcijos palaikymas. Tikime, kad ši iniciatyva įgyvendins savo misiją. Savo ruožtu ir toliau sutelksime visas jėgas tam, kad pirkėjus pasiektų nuo lauko iki stalo natūralūs lietuviški produktai“, – sako „KG Group“ paukštininkystės verslo vykdomasis direktorius Darius Gudačiauskas.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ artimiausiu metu analogiškas deklaracijas kvies pasirašyti ir kitas lietuvišką maistą gaminančias įmones, ūkininkus bei juos vienijančias organizacijas.

Prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse per 2018 metus nupirkta daugiau nei 10 450 tonų šviežios lietuviškos paukštienos, per 920 tonų įvairių lietuviškos paukštienos gaminių bei 45 mln. vienetų įvairių lietuviškų kiaušinių. Šiuo metu „Maxima“ aktyviai bendradarbiauja su beveik 900 gamintojų ir tiekėjų iš visos Lietuvos. Lietuviškos prekės sudaro 80 proc. šviežio maisto skyrių asortimento ir net 7 iš 10 „Maximos“ parduotuvėse nuperkamų šviežio maisto prekių yra lietuviškos.

 

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Aistė Gražytė, UAB „Fabula ir partneriai”

Parašykite komentarą