IT naujienos

Microsoft“ ragina verslą pereiti prie „Windows 8” operacinės sistemos: nuo kitų metų balandžio mėn. bus stabdomas „Windows XP“ palaikymas

Po metų – 2014 m. balandžio mėn. – „Microsoft“ sustabdys atnaujinimų diegimą „Windows XP“ platformai bei „Office 2003” biuro programų rinkiniui. Vis dar su „Windows XP“ platforma dirbančios įmonės turėtų suskubti ir pereiti prie naujų, šiuolaikinius verslo poreikius atitinkančių operacinių sistemų – „Windows 7” ar “Windows 8”.

“Windows XP” operacinę sistemą vartotojai vertino kaip patikimą ir stabilią, ji buvo sukurta prieš dešimt metų ir tuo metu puikiai atitiko vartotojų lūkesčius, verslo poreikius ir gyvenimo ritmą. Tačiau šiandien gyventojų ir verslo poreikiams reikalingi nauji sprendimai. Naujoji „Windows 8” operacinė sistema atveria įmonėms naujas galimybes – kurti ir diegti sprendimus, kurie leidžia sparčiau vykdyti užsakymus, konkuruoti tarptautinėse rinkose, būti arčiau savo kliento ir dar geriau suprasti jo poreikius, – sako „Microsoft“ rinkodaros vadovas Baltijos šalims Aleksandras Golod. – Įmonės, kurios jau yra atnaujinę savo operacines sistemas jau šiandien kuria pažangesnius verslo sprendimus, sparčiau ir efektyviau integruoja savo informacines sistemas bei suteikia galimybę savo darbuotojams dirbti lanksčiau ir dar efektyviau pasiekti savo klientą“.

Pastaraisiais metais technologijos smarkiai pasikeitė – stacionarūs kompiuteriai naudojami kartu su nešiojamais kompiuteriais, planšetėmis ir kitais elektroniniais įrenginiais. CD įrašymo įrangą pakeitė informacijos apsikeitimas debesijos technologijų pagalba. „Šiuolaikinės technologijos darbuotojams suteikė pasirinkimą, kur jiems patogiau dirbti – namuose, mašinoje ar paplūdimyje. Verslas sprendžia naujus iššūkius, tad jiems reikalingos naujausios ir pažangiausios technologijos“, – sako Aleksandras Golod.

Nauja operacinė sistema – verslo spartai ir integralumui

Pasak ATEA IT sprendimų projektų vadovo Rimo Kareivos, svarbu, kad įmonės jau dabar pradėtų spręsti savo IT sistemų perkėlimo į „Windows 7“ ar „Windows 8“ klausimą. „Noriu pastebėti, jog didesnių įmonių perėjimas prie kitos operacinės sistemos gali užtrukti, nes dažniausiai įmonės būna susigyvenusios su savo technologijomis, sukūrusios savus verslo sprendimus konkrečiai operacinei sistemai – šiuo atveju „Windows XP“. Kuo daugiau tokių sprendimų sukurta, tuo anksčiau įmonės turėtų suskubti ir suplanuoti perėjimą į kitą operacinę sistemą. Priešingu atveju įmonės gali susidurti su saugumo klausimais, o pereiti prie naujesnės ir tuo pačiu saugesnės operacinės sistemos neleis tebevykstantys verslo sprendimų perprogramavimo ir migravimo darbai“, – komentuoja Rimas Kareiva.

“Rekomenduočiau įmonėms pasitelkus IT specialistus kuo tiksliau įvertinti perėjimo į kitą operacinę sistemą specifiką ir ciklą, nes pastarajam paliekant vis mažiau laiko – didėja pradinių investicijų į naujos operacinės sistemos versijos perėjimą kaštai ir lieka vis mažiau galimybių išskaidyti juos per ilgesnį laikotarpį”, – sako ATEA IT sprendimų projektų vadovas Rimas Kareiva.

Pasak Aleksandro Golod, kadangi „Windows XP“ atnaujinimai nuo kitų metų balandžio nebebus vykdomi, tad programos, kurios iki šiol buvo specialiai pritaikytos šiai platformai, pareikalaus daugiau išlaikymo kaštų. “Atkreipčiau dėmesį ir į tai, kad nemaža dalis naujausių programų kūrėjų nenumato „Windows XP“ platformos, kaip palaikančios jų programas, tad kai kurie verslo įrankiai gali būti jau dabar tiesiog neprieinami”, – komentuoja Aleksandras Golod.

Apie „Microsoft“:
1975 metais įkurta korporacija „Microsoft“ (Nasdaq „MSFT“) yra pasaulinė programinės įrangos, IT paslaugų ir sprendimų, padedančių efektyviau išnaudoti asmenines bei verslo galimybes, lyderė. 2003 metais Lietuvoje įsteigtas vietinis korporacijos padalinys – UAB „Microsoft Lietuva“, kuris organizuoja programinės įrangos platinimą ir įgyvendina infrastruktūrinius IT projektus valstybiniame sektoriuje bei visų dydžių verslo įmonėse. „Microsoft Lietuva“ taip pat aktyviai vykdo socialiai atsakingas programas, bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, aljansu „Langas į ateitį“ bei neįgaliųjų asociacijomis ir draugijomis.

Daugiau informacijos:
Giedrė Bielskytė, UAB „Microsoft Lietuva“ Komunikacijos ir socialinių projektų koordinatorė
+370 615 55364, v-gibi@microsoft.com

Parašykite komentarą