Politika ir teisė

Lietuvoje lankysis Jungtinės Karalystės Parlamento Bendruomenių Rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Tomas Tugendhatas

2021 m. rugpjūčio 18 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Lietuvai tebekovojant su nelegalios migracijos keliamais iššūkiais, rugpjūčio 19 d., ketvirtadienį, su vienos dienos vizitu Lietuvoje lankysis Jungtinės Karalystės Parlamento Bendruomenių Rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Tomas Tugendhatas (Tom Tugendhat). Į Lietuvą T. Tugendhatas atvyksta kartu su Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku Žygimantu Pavilioniu tiesiai iš Jūrmalos (Latvija), kur dalyvauja Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės parlamentų Užsienio reikalų komitetų susitikime.

„Kolega Tomas Tugendhatas, siekdamas išreikšti solidarumą su mūsų šalimi, patiriančia Aliaksandro Lukašenkos hibridinę ataką prieš Lietuvą, lankysis pasienio užkardoje, susitiks su mūsų pasieniečiais, užsienio reikalų ministru. T. Tugendhatas yra griežtas Rusijos valdžios režimo kritikas ir aktyvus demokratinių procesų Rusijoje rėmėjas bei politikas, principingai kalbantis apie Kinijos keliamus iššūkius. Todėl jo vizitas migrantų krizės Lietuvoje metu, taip pat artėjančių „Zapad“ karinių pratybų kontekste ir Lietuvai patiriant Kinijos spaudimą dėl jos vykdomų žmogaus teisių pažeidimų pasmerkimo, turi tiek simbolinę, tiek praktinę reikšmę“, – sako Ž. Pavilionis, išreikšdamas didelę padėką svečiui už demokratinės tarptautinės bendruomenės telkimą, politinę paramą ir pagalbą Lietuvai.

Bendruomenių Rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkas T. Tugendhatas, kartu su Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku Ž. Pavilioniu, susitiks su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu, taip pat vyks prie valstybės sienos linijos su Baltarusijos Respublika, lankysis Padvarionių pasienio užkardoje.

Vizito programa:

15.30 val. – susitikimas su užsienio reikalų ministru (Užsienio reikalų ministerija, J. Tumo-Vaižganto g. 2);

17 val. – apsilankymas Padvarionių pasienio užkardoje (Padvarionių k., Medininkų sen., Vilniaus raj.).

Vakare Jungtinės Karalystės ir Lietuvos parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai dalyvaus Užsienio reikalų ministerijos rengiamame „Vilniaus Rusijos Forume 2021“.

Daugiau informacijos:

Užsienio reikalų komiteto biuro patarėja Inga Milašiūtė

Tel. (8 5) 239 6799

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą