Verslas

Padėti trauminius išgyvenimus patyrusiems Lietuvos vaikams dar lengviau: „Maxima“ parduotuvėse atsiras dar 100 bekontakčių aukojimo aparatų

Vos vienas kortelės prilietimas – tiek tereikia norint prisidėti prie vaikų gerovės. Jau antrus metus „Maxima“ parduotuvėse vyksta inovatyvi „SOS vaikų kaimų Lietuvoje” aukojimo akcija, kuomet paaukoti organizacijai galima bekontakčiuose aukojimo aparatuose, esančiuose prie savitarnos kasų. Per šį mėnesį įrenginių skaičius „Maxima“ parduotuvėse išaugo iki 200.

„Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė sako, kad ilgametė draugystė su organizacija „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ kuria sąlygas daryti gerus darbus vis didesniu mastu: „Padvigubintas bekontakčių aukojimo aparatų skaičius mūsų parduotuvėse puikiai iliustruoja šį faktą. Prie vaikų gerovės prisidedame ne tik patys, bet kviečiame tai daryti ir mūsų pirkėjus. Džiugu, kad jie nelieka abejingi parduotuvėse vykdomiems socialinės atsakomybės projektams. Šios prasmingos bendrystės dėka galime sukurti geresnes sąlygas vaikams užaugti“, – neabejoja J. Bivainytė.

Bekontakčius aukojimo įrenginius prekybos tinklo pirkėjai gali rasti didžiosiose „Maximos“ parduotuvėse esančiose savitarnos kasose.  Norint paaukoti, pirkėjui tereikia kortele priliesti įrenginį ir „SOS vaikų kaimams Lietuvoje“ bus pervestas 1 euras. Aukojimų skaičius nėra ribojamas. Bekontakčius aukojimo įrenginius organizacijai suteikė „General Financing bankas“.

„SOS vaikų kaimų Lietuvoje“ komunikacijos vadovė Indrė Čepulytė teigia, kad dirbant su vaikais, kurie patyrė trauminius išgyvenimus, atsiveria jų skausmas, nepasitikėjimas savimi, skaudžios ir visai nevaikiškos patirtys: „Matome, kokie jie būna kasdien, kokios jų emocijos, kokie jie pažeidžiami bei kokios pagalbos jiems reikia. Ne visada patys vieni galime ją suteikti. Pasitelkiant visuomenės pagalbą, galime gerokai daugiau ir rezultatai atsispindi vaikų akyse: matome, kaip jie tiesiasi, kaip stiprėja, stengiasi kabintis į gyvenimą, įgyja pasitikėjimo, įgūdžių, atranda gebėjimus“.

I. Čepulytė atkreipia dėmesį, kad iš geranoriškų žmonių gaunama parama yra investuojama į vaiko papildomus individualius poreikius: terapija, specialistus, pedagogus, tinkamą laisvalaikį, ugdomąją ir medicininę pagalbą. „Tokia parama, ypatingai pažeistiems emociškai vaikams, yra be galo svarbi, orientuota ir parenkama kiekvienam vaikui asmeniškai“,– teigia ji.

„Maxima“ ir „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ – ilgamečiai partneriai. Praėjusiais metais „SOS vaikų kaimams Lietuvoje“ „Maximos“ pirkėjai paaukojo beveik 12 000 eurų. Nevyriausybinė organizacija “SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ su visuomenės parama per trisdešimt gyvavimo metų į savarankišką gyvenimą išleido daugiau nei 360 jaunuolių.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pastarnokienė, UAB „Fabula ir partneriai”

Parašykite komentarą