Ar kada pagalvojote, jog kasdien naudojama buitinė chemija gali negrįžtamai pakenkti planetai, kurioje gyvename? Ar žinojote, jog tik penktadalis šiose priemonėse esančių sintetinių medžiagų yra ištirtas, todėl nėra duomenų apie jų poveikį aplinkai ir sveikatai? Ar girdėjote, jog skalbimo priemonėse esantys fosfatai dirbtinai sendina vandens telkinius, į kuriuos patenka?
Savanorė Laura, visą vasarą pasakojusi žmonėms apie atsakingą buitinės chemijos vartojimą, sako, jog neatsakingu buitinės chemijos vartojimu nereiktų stebėtis. Lietuvos gyventojai apie valymo priemones iki šiol turėjo tik labai mažą dalį informacijos. Ir netgi turima dažnai buvo itin vienpusė – reklamos skatinančios tokių priemonių naudojimą buityje.
„Kadangi Lietuvoje iki šiol nebuvo vykdoma nei viena intensyvi ir nuosekli kampanija, teikianti gyventojams žinių apie buitinės chemijos keliamą pavojų, labai džiaugiuosi, jog pagaliau atsirado tokia iniciatyva kaip „Namų švara ≠ gamtos švara“, ne tik informuojanti, kokių kenksmingų medžiagų reikėtų vengti, bet ir plačiau paaiškinanti, jog jų vartoti tiesiog nebūtina,“ – teigia sako Laura.
Ji taip pat mano, jog kampanijos skleidžiama medžiaga žmonėms suteikia vertingų žinių, kaip kenksmingas priemones pakeisti nekenksmingomis. Be to, yra ne tik praktiška buityje, tačiau ir ugdanti sąmoningumą, kadangi skatina prisiimti atsakomybę tiek už mūsų planetą, tiek už save bei savo palikuonis.
Informacinė kampanija „Namų švara ≠ gamtos švara“ įgyvendinama pagal projektą „Atsakingo vartojimo skatinimas renkantis buitinę chemiją“. Projektą įgyvendina VšĮ „Gamtosaugos projektų vystymo fondas“, VšĮ „DVI Darnaus vystymo iniciatyvos“ ir AB „Naujoji Ringuva“. Projekto įgyvendinimą finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal priemonę „Visuomenės informavimo ir švietimo apie aplinką priemonių įgyvendinimas.