Investicijos,  Verslas

Kur slypi restorano sėkmės paslaptis?

Niekas nesiginčys – geras patiekalo skonis priklauso nuo kulinarinių gebėjimų. Vis dėlto, sėkmingai restorano veiklai vien šefo gabumų neužtenka: čia turi būti apgalvotas visas patiekalo kelias – nuo virtuvės iki lankytojo stalo. Pasak vienintelio jūrinių žuvų restorano Lietuvoje vadovo, svarbiausia, kad visi elementai užtikrintų visapusišką restorano veiklos kokybę, o tuo pačiu ir sėkmę.

„Lietuvoje kito restorano, gaminančio vien tik patiekalus iš jūrinės kilmės produktų, nėra, tad, rodos, jau vien išskirtinumas turėtų nešti sėkmę. Vis dėlto, tai padeda lankytoją suvilioti tik pirmam apsilankymui, visa kita priklauso nuo mūsų pačių indėlio – apsilankiusį klientą reikia sužavėti patiekalų skoniu, aplinka bei aptarnavimu, – sako restorano „Šiaurės jūra“ bendrasavininkas ir direktorius Donatas Dabrovolskas. – Dar prieš įrenginėjant restoraną, turėjome viziją, koks jis turi būti, buvome tiksliai apgalvoję kiekvieną smulkmeną. Gilinomės ir į virtuvės technikos detales, o dėl naudingiausių sprendimų diskutavome su profesionalios virtuvės įrangos tiekėjais.“

Restoranas „Šiaurės jūra“ atidarytas kiek daugiau nei prieš pusmetį, tačiau jau dabar turi nemažą ir pastovų klientų srautą. D. Dabrovolsko nuomone, tokį rezultatą leido pasiekti tam tikri sprendimai, galintys prisidėti prie bet kurio restorano sėkmės. Be virtuvėje pagrindinį vaidmenį atliekančio šefo ir jo komandos, restorano vadovas išskiria šiuos svarbius aspektus:

Atviros virtuvės koncepcija. Pasak D. Dabrovolsko, tokia virtuvės koncepcija – tarsi kokybės garantas klientui: „Į restoraną užsukusiam svečiui smagu matyti, kaip vyksta darbas virtuvėje, iš kokių produktų gaminamas patiekalas, kokie žmonės gamina, galų gale – domina ir virtuvės švara. Be to, darbas atviroje erdvėje – puiki disciplina ir darbuotojams, kurie turi pasitempti ir nepamiršti šypsotis“, – sako restorano vadovas. Pasak virtuvės įrangos specialistų, pastebima tendencija, kad atviros virtuvės įrengiamos daug moderniau nei uždaros, jos yra vizualiai gražesnės, be to, vengiama pigių buitinių prietaisų – viskas profesionalu ir sukomplektuota taip, kad padarytų įspūdį restorano klientui.

Specialiai pritaikyta įranga. „Dauguma restoranų turi savo specifikaciją – vieni orientuojasi į grilio patiekalus, kiti specializuojasi japonų virtuvės patiekaluose ar kepa picas. Natūralu, kad kiekvienam išskirtiniam patiekalui pagaminti reikia kokybiškos įrangos, tad ir jūrinių žuvų restoranui rinkomės tokią. Tuo pačiu ypatingai svarbus ir kokybiškas jūros gėrybių ir žuvies tiekimas ir laikymas, todėl „Šiaurės jūros“ parduotuvėje, kuri yra pagrindinis restorano tiekėjas taip pat įrengti išskirtiniai įrenginiai, – sako D. Dabrovolskas – Vienas tokių – 3 metrų ilgio šaldomasis stalas marmuro paviršiumi“. Pasak restorano virtuvę įrengusios įmonės „System Venbo Group“ atstovo Stanislovo Barišausko, tokių matmenų stalas – labai retas užsakymas. Stalo veikimo principas – ant jo paviršiaus pilamos ledo drožlės, atšaldančios ir drėkinančios žuvį, todėl ji išlieka šviežia, nepakinta jos spalva bei struktūra. Be to, į stalą įmontuotos specialios plastmasinės juostos, ant kurių pjaustoma žuvis – taip į maistą nepatenka jokių priemaišų ir išlaikomi aukšti higienos standartai. Dar vienas išskirtinis inžinerinis sprendimas – ledo generatorius, iš kurio ledukai keliauja tiesiai į kamerą, ant ten laikomų produktų. Taip sutaupoma laiko ir energijos, o ledas apsaugomas nuo tirpimo, kadangi ledukų nereikia perkelti rankiniu būdu, kaip įprastai daroma restoranuose.

Produktų kokybė. Pasak D. Dabrovolsko, restorane gaminamiems patiekalams produktų šviežumas yra pati svarbiausia taisyklė, kurios laikytis turėtų visi restoranai be išimties. Restoranas „Šiaurės jūra“ yra vienintelis restoranas Lietuvoje, kuris gali pasiūlyti tokią didelę įvairovę šviežių jūros gėrybių ir žuvų. Galimybę tiekti šviežią žuvį suteikia specialiai pritaikyta profesionali įranga.

Apibendrindamas visus paminėtus sprendimus D. Dabrovolskas pabrėžia ir visumą: po sėkmingo restorano sąvoka telpa viskas – virtuvės komanda, produktai, tiekėjai, restorano išskirtinumas, aptarnavimas, aplinka ir virtuvės įranga. Jis priduria, kad profesionali virtuvė turi būti įrenginėjama profesionalų, nes tik tada virtuvės šefas gali išgauti geriausią rezultatą.

Parašykite komentarą