Studijos

Kultūros ministras su Ukrainos ambasadoriumi aptarė aktualius klausimus

Šiandien kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas susitiko su Ukrainos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Volodymyru Jatsenkivskiu.

Susitikime aptartas tolesnis Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Ukrainos kultūros ir informacinės politikos ministerijos bendradarbiavimo programos likimas, nes 2016 metais pasirašyta programa galioja iki šių metų pabaigos. Šia programa siekiama skatinti tiesioginio bendradarbiavimo projektus tarp Lietuvos ir Ukrainos kultūros organizacijų scenos meno, kūrybinių industrijų, vaizduojamųjų menų ir kultūros paveldo srityse, rengiant ekspertų mainus, dalijantis gerąja patirtimi ir į bendras veiklas įtraukiant Ukrainos nevyriausybines organizacijas. Kalbėta ir apie galimus dvišalės kultūros paveldo apsaugos ekspertų darbo grupės steigimo būdus, remiantis 2009 metų tarpžinybiniu susitarimu dėl abiejų valstybių bendradarbiavimo kultūros paveldo apsaugos srityje. Šiuos klausimus tikimasi aptarti dar šių metų pabaigoje per dvišalę Lietuvos ir Ukrainos prezidentų tarybą.

Kultūros ministro ir Ukrainos ambasadoriaus susitikime dėmesys taip pat skirtas Vilniaus bazilijonų vienuolyno statinių ansamblio Švč. Trejybės bažnyčios tvarkybos darbų eigai aptarti.

Šiųmečiai ryškiausi Lietuvos ir Ukrainos kultūrinio bendradarbiavimo projektai apima Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje vis dar eksponuojamą parodą „Ukrainos civilizacijos. Nuo Tripolio kultūros, skitų aukso iki Maidano“, renginių ciklą „Lietuvos fotografijos mėnuo“ Kijeve, tarptautinį Odesos literatūros festivalį, Romo Viesulo kūrybos pristatymą, Lietuvos kino dienas Kijeve. Kitąmet Lietuvos nacionalinis dailės muziejus planuoja pristatyti Ukrainos kūrėjus modernistus.

Pranešimą paskelbė: Agnė Grinevičiūtė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą