Studijos

KTU išlaiko antrąją poziciją tarp Lietuvos universitetų pagal pakviestųjų studijuoti skaičių

Anot šių metų statistikos apie stojančiųjų į aukštąsias mokyklas pasirinkimus, IT – tarp madingiausių studijų krypčių. KTU į pirmosios pakopos studijas po pirmojo priėmimo etapo studijuoti kviečia 1253 studentus, išlaikydamas vieno iš lyderiaujančių Lietuvos universitetų pozicijas.

Liepos 29 d. paskelbti bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pagrindinio priėmimo rezultatai: KTU neužleidžia savo pozicijos – antrosios vietos – tarp Lietuvos universitetų pagal pakviestųjų į valstybės finansuojamas studijų vietas skaičių (1138).

Į valstybės nefinansuojamas vietas pakviesta dar 115 studentų. KTU yra ir tarp lyderių pagal stojančiųjų, kurie atitiko minimalius reikalavimus, dalį – 81 proc. Į KTU studijuoti pakviesta 120 abiturientų, kurie iš brandos egzaminų yra gavę šimto balų įvertinimą (-us). Taigi, KTU renkasi akademiškai stiprūs kandidatai.

Jau ne pirmus metus KTU Programų sistemos linksniuojama kaip viena populiariausių šalyje – ir šiemet ji tapo daugiausiai valstybės finansuojamų studentų surenkančia studijų programa Lietuvoje (227, net 17,5 proc. daugiau nei pernai).

Populiariausios studijos – IT

Tarp šiemet populiariausių pirmuoju pageidavimu įrašytų studijų programų – Programų sistemos, Statybos, Elektronikos ir Informatikos inžinerija, į kurias stojančiųjų skaičius siekia 31,83 % visų pateikusių prašymus.

Būsimų studentų tarpe dėmesio susilaukia ir kitos studijų programos, kaip Finansai, Multimedijos technologijos ir Komunikacija ir informacijos valdymo technologijos.

KTU renkasi ir ukrainiečiai: prašymus studijuoti universitete iki šiol pateikė 364 būsimi studentai iš Ukrainos. Populiariausios studijų programos – Informatika, Dirbtinis intelektas, Verslo skaitmenizavimo vadyba. KTU yra suplanavęs priimti kiek daugiau nei 400 ukrainiečių studentų.

Pavasario semestro metu KTU mokėsi 103 studentai iš Ukrainos. Nuo karo pradžios KTU bendruomenė aktyviai įsitraukė į pagalbos netolimiems kaimynams teikimą: tam tikrose kryptyse jiems yra numatytos nemokamos studijos, buvo organizuojami lietuvių ir anglų kalbos kursai.

Raginama sutartis pasirašyti elektroniniu būdu

Kvietimo studijuoti KTU sulaukę kandidatai sutartis pasirašyti galės nuo šiandien, liepos 29 d., 15 valandos elektroniniu būdu, naudojantis universiteto elektroninių studijų sutarčių sudarymo informacine sistema. Sutartį su universitetu pasirašyti elektroniniu būdu rekomenduoja ir KTU Studijų informacijos skyriaus vadovė Aurelija Naseckaitė, kurios teigimu, tai – ypač patogu.

„Stojantiesiems rekomenduojame studijų sutartį su KTU pasirašyti nuotoliniu būdu – toks procesas paprastesnis, greitesnis, nereikalaujantis tiesioginio kontakto ir atvykimo į universitetą. Pakviestasis studijuoti KTU gali neskubėdamas prisijungti prie sistemos, užpildyti reikiamus informacinius laukus ir, per Elektroninius valdžios vartus ar naudodamas mobilų parašą, sudaryti sutartį su universitetu“, – teigia A. Naseckaitė.

Elektroniniu būdu sutartis būsimi studentai pasirašyti galės iki rugpjūčio 2 d. 17 val.

Tiesioginis sutarčių pasirašymas – pirmadienį ir antradienį

Tiesioginis studijų sutarčių su pakviestaisiais pasirašymas vyks rugpjūčio 1 d. 9–17 valandomis bei rugpjūčio 2 d. 8–17 valandomis universiteto fakultetų studijų centruose.

Įforminant priėmimą, pakviestieji su savimi privalo turėti visus originalius dokumentus, kuriuos nurodė LAMA BPO priėmimo sistemoje BPIS pildydami prašymą. Originalūs dokumentai parodomi priėmimą įforminančiam darbuotojui, o jų kopijos pateikiamos saugojimui.

Elektroniniu būdu pasirašyti sutarčių nepavyks užsieniečiams ir tiems kandidatams, kurių amžius nesiekia 18 metų. Pastarieji tą padaryti galės tik kontaktiniu būdu, dalyvaujant vienam iš tėvų ar globėjų, o norintys tą padaryti vieni, pasirašydami sutartį privalės pateikti notariškai patvirtintą tėvų (globėjų) sutikimą.

Papildomas priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etapas vyks rugpjūčio 3–5 d. Jam pasibaigus, kvietimus studijuoti kandidatai gaus rugpjūčio 10 d. Sutarčių pasirašymas elektroniniu būdu vyks rugpjūčio 10 d. nuo 15 valandos, o universitete – rugpjūčio 11 d. 8–17 valandomis ir rugpjūčio 12 d. 8–17 valandomis.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

Parašykite komentarą