Buitis, Namai

Kremavimas – jautri, tačiau daugeliui aktuali tema

Kiekviena pradžia turi pabaigą. Deja, ši taisyklė galioja ir kalbant apie žmogaus gyvenimą. Laidojimo paslaugos Vilniuje ar kitame mieste – nors ir ne pati maloniausia, tačiau aktuali tema. Jei daugelis vyresnio amžiaus žmonių tradicinę šarvojimo ir laidotuvių ceremoniją yra išnagrinėję po „kaulelį“, tai kremavimas – sparčiai populiarėjanti, tačiau daugeliui vis dar su nežinomybe besisiejanti paslauga. Straipsnyje apžvelgsime pačius aktualiausius klausimus. Galbūt atsakymai į juos padės apsispręsti prieš priimant vieną lemtingiausių savo gyvenimo sprendimų. 

Ar kiekvienas žmogus gali būti kremuojamas?

Artėjant žmogaus gyvenimo saulėlydžiui, dažnai šis apie paskutinę kelionę išdrįsta pasikalbėti su savo artimaisiais. Tokio jautraus pokalbio metu įprastai ir yra išreiškiamas pageidavimas po mirties būti kremuotam. Tada, žmogui mirus, artimiesiems belieka laidojimo biure parašyti prašymą dėl kremavimo atlikimo. Kitas variantas – dar esant gyvam, pačiam raštiškai įforminti savo valią po mirties būti kremuotam. Užtenka parašyti sutikimą laidojimo paslaugas teikiančioje įmonėje, notarų biure ar sudarant testamentą.

Kada galima kremuoti žmogaus palaikus?

Velionio palaikai gali būti kremuojami praėjus mažiausiai 24 valandoms po velionio mirties fakto konstatavimo.

Kaip vyksta kremavimo procesas?

Kremuojam žmogui taip pat reikalingas karstas, su kuriuo velionis yra atgabenamas į krematoriumą, o vėliau – sudeginamas. Pats kremavimo procesas yra skaidomas į tris atskirus etapus. Iš pradžių, kremavimo įrenginyje pasiekus didesnę nei 800 laipsnių temperatūrą, sudega ir palaikai, ir karstas. Antrojo etapo metu, praėjus maždaug valandai laiko, įvyksta organinių medžiagų virtimas neorganinėmis, pasišalina karsto liekanos. Paskutinis, trečiasis etapas – oru atvėsinti palaikai yra išvalomi, pašalinant, pavyzdžiui, karsto vinis, implantus, širdies stimuliatorius bei kitus svetimkūnius. Galiausiai pelenai yra supilami į 3,9  arba 4,2 litro kapsulę. 

Kur dedami kremuoto velionio palaikai?

Filmuose dažnai matome, jog pelenai yra išbarstomi, pavyzdžiui, vandenyje ar atgula…namų sekcijoje. Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, ilgam laikyti urnos su pelenais negalima, o šių išbarstymui mūsų šalyje yra kol kas yra vienintelė legali vieta – specialiai tam skirta teritorija Liepynės kapinėse, Vilniuje. Visgi dažniausiai žmonės pasirenka urnos laidojimą iškastoje kapo duobėje arba saugojimą kolumbariumo nišoje.

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą