Našlaitė simbolizuoja kuklumą, snieguolė – viltį. Balta lelija reiškia grynumą ir saldumą, o vyšnių žiedai – dvasinį grožį.
Gėlės šimtmečius turėjo simbolinę reikšmę viso pasaulio kultūroms. Vis dėlto būtent Viktorijos laikais Europoje, paskatinta stiprios aistros sodui ir sodininkystei, iš tikrųjų išsivystė viena įmantriausių gėlių kalbų, vadinama floriografija. Kiekvienai gėlei ir net spalvai buvo priskirtos skirtingos emocijos ar savybės, ir tuo metu, kai griežtas etiketo kodeksas diktavo kuklumą, tai tapo gudriu būdu perteikti slapčiausius pranešimus ir jausmus.
Taikant šią slaptą gėlių kalbą, draugui padovanota maža balto jazmino ir žiemės šakelė tapo draugiškumo ir gerų prisiminimų simboliu, purpurinės alyvinės spalvos puokštė piršliui praneša apie pirmąsias meilės užuomazgas, o raudonas gvazdikas džentelmeno švarke atskleidžia gilų susižavėjimą. Taigi, gėlės buvo puoselėjamos ne tik dėl grožio, bet ir dėl gebėjimo palengvinti bendravimą ir išreikšti tas mintis, kurių garsiai pasakyti galbūt būtų nepadoru.
Šiandien, nesvarbu, ar esate šiuolaikinis romantikas, ar mėgstate viską, kas susiję su gėlėmis, suprasdami gėlių kalbą, jūsų dovanojamos puokštės įgis naują prasmės lygį. Gėlininkai.lt dalinasi informacija apie tai, kokią slaptą kalbą gali padėti atskleisti jūsų mėgstamos gėlės.
Jurginas
Jurginų populiarumas vėl auga dėl jų spalvos, formos ir žiedų dydžių įvairovės. Viktorijos laikais jurginai rodė amžiną įsipareigojimą ir nenutrūkstamą ryšį.
Hortenzija
Saulės nubučiuotas vasaras primenanti hortenzija, pasižyminti įspūdingais žiedynais, žydinčiais nuo baltos ir mėlynos iki violetinės ir rožinės spalvos, reiškia tuštybę ir puikybę.
Bijūnas
Vis populiaresnis bijūnas yra džiaugsmingas pavasario pranašas. Nors senovės legendos gėlei priskyrė baisumo ir gėdos prasmę, kiti aiškinimai apima romantiką, romantišką meilę ir visų formų grožį.
Kamelija
Žiemos gėlė kamelija yra vertinama dėl nuostabios formos žiedlapių ir visžalių žalumynų. Raudonos veislės perteikia širdies kraujavimą bei sopulius, o balta – nepriekaištingą grožį.
Narcizas
Kokią geresnę dovaną sau padovanoti, nei ištvermingų pavasarinių narcizų kompoziciją, pavadintą graikų dievo Narcizo vardu ir taikliai simbolizuojančią meilę sau.
Gvazdikas
Senovinė gėlė, kuri buvo viena pirmųjų Europoje hibridizuota, gvazdikas išreiškia daugybę jausmų visoje savo spalvų paletėje. Nors raudona reiškia gilią meilę, o balta – talentą, galbūt gražiausia iš visų yra švelniai rožinė gėlė, simbolizuojanti amžiną motinos meilę.
Neužmirštuolė
Mažoji neužmirštuolė su savo žaviais dangaus mėlynumo žiedeliais rodo tikrąją meilę ir yra ilgalaikis prisiminimo simbolis.
Tulpė
Meilės deklaracija laikoma tulpė, vertinama dėl savo sodrios spalvos ir margų raštų. Tulpės praeitis taip pat spalvinga, ji keliavo iš gimtosios Vidurinės Azijos iki XV amžiaus Persijos ir iki Olandijos aukso amžiaus iš kur pasiekė ir mus.
Rusmenė
Dėmėtais varpelio formos žiedais ir ištaiginga forma triumfuojanti rusmenė, reiškia svajones ir norus. Ši gėlė puikiai auga tiek laukinių gėlių pievoje tiek namų sode.
Sausmedis
Kerintis saldžiu kvapu ir rožinių bei oranžinių gėlių žiedlapiais, sausmedis simbolizuoja atsidavusią ir amžiną meilę.
Našlaitė
Viktorijos laikais našlaites naudojo kaip slaptą piršlybų priemonę. Nedidelė spalvingų žiedų puokštė išreiškė meilę bei sakė „galvoju apie tave“.
Pelargonija
Nesvarbu, ar pasodinta į puodą, ar į pakabinamą krepšį, ar skinta gėlė puokštėje, dovanojant pelargoniją mylimam žmogui, pranešama, kad jis yra jūsų mintyse.
Pakalnutė
Pakalnutė, ankstyvas pavasario ženklas, puoselėjama dėl nuostabaus aromato ir subtilių varpelio formos žiedų. Pakalnutė simbolizuoja laimę, ji visame pasaulyje išgarsėjo kaip atbundančios pavasario gamtos simbolis.
Vėdrynas
Gyvybingas sodrių spalvų rinkinys, rafinuotas vėdrynas, kilęs iš Artimųjų Rytų, buvo populiari gėlė Viktorijos laikais ir signalizuoja, kad „mane žavi jūsų grožis“.
Rožė
Turbūt nė viena kita gėlė neturi daugiau atspalvių nei ikoninė rožė, viena seniausių pasaulyje žinomų gėlių. Egzistuoja daugybė kvapą gniaužiančių veislių – nuo dekadentinės angliškos sodo rožės iki nuolankios kunkuliuojančios rožės, ir kiekviena spalva atskleidžia ypatingą prasmę. Rožinė reiškia sužadėtuves, bordo – gilią aistrą, o dangiškai balta rožė skelbia naują pradžią ir nekaltumą.