Buitis, Namai

Konkretūs patarimai praktiškiems: kaip išsirinkti šaldytuvą?

Šaldytuvas nepamainomas buitinės techninės prietaisas, kuris nėra „vienos akimirkos“ pirkinys. Prieš jį perkant reikia gerai apgalvoti ne tik ar jis tiks prie namų interjero, kur bus statomas, bet ir įvertinti jo funkcijas bei kokybę, nes tik aukštos klasės šaldytuvas jums tarnaus ilgai ir kokybiškai. Taigi, į kokias charakteristikas reikia atkreipti dėmesį, kad vėliau pinigai nebūtų išleisti veltui?

Šaldytuvo dydis. Šaldytuvo dydį labiausiai lemia šeimos dydis. Jei viengungiaujate tai jums puikiai tiks apie 120 litrų talpos šaldytuvo, tuo tarpu jei šeimoje yra keturi asmenys vertėtų rinktis didesnį, 210 litrų talpos, šaldytuvą. Tiesa, jei apsiperkate kartą per savaitę tai rinkitės šaldytuvą su didesniu šaldikliu, nes greitai gendantį maistą galėsite laikyti jame. Kitu atveju, pakaks šaldytuvo su vidurinio dydžio šaldikliu. Paprastai vienam žmogui yra skiriama 50 litrų.

Šaldytuvo modelis. Šiuo metu rinkoje galima rasti laisvai pastatomų ir montuojamų šaldytuvų variantų. Kokį pasirinksite priklauso nuo to kokius, didelius ar mažus, maisto kiekius ketinate ten laikyti. Tarkim jei neplanuojate šaldytuve žaisti krepšinio, geras pasirinkimas būtų laisvai pastatomas Liebherr šaldytuvas. Jis yra talpesnis net jei lygintume su analogišku matmenų šaldytuvu.

Kur geriausia statyti šaldytuvą? Prieš perkant šaldytuvą, išsirinkite, kur jį statysite. Atminkite, kad šaldytuvas reaguoja į aplinkinę temperatūrą. Todėl geriau nestatyti šaldytuvo, kur jį pasiektų tiesioginiai saulės spinduliai, taip pat prie viryklės, radiatorių. Žinoma, ne visad pavyksta to išvengti, tokiu atveju reikėtų laikytis bent minimalių saugumo ir ekonomiškumo reikalavimų: nuo krosnies šaldytuvas turėtų būti atitolęs bent 30 cm, tuo tarpui, nuo viryklės pakanka ir 3 cm. tiesa, šaldytuvui netinka patalpa, kuriose temperatūra nukrenta žemiau 13°C.

Optimaliausia temperatūra šaldytuve. Liebherr šaldytuvai nuolat palaiko 0 – 4 laipsnius šaldytuvo viduje, tuo tarpu, šaldiklyje nuo minus 18 iki minus 5. Tai yra pagal visas gamintojų rekomendacijas. Temperatūrą galite reguliuoti naudodami termostatą, kuo žemesnė termostato padala, tuo aukštesnė temperatūra bus palaikoma šaldytuve.
Ko nelaikyti šaldytuve? Niekada nedėkite į šaldytuvą karštų produktų, nes šaldytuvas norėdamas išlaikyti optimalią temperatūrą naudos daugiau elektros energijos, be to sparčiau kaupsis šerkšno sluoksnis, dėl to jums teks dažniau šaldytuvą atitirpinti. Žinoma, visada galite pasirinkti Liebherr šaldytuvą su bešerkšne šaldymo sistema, kuri ir šaldiklį, ir šaldytuvą atšaldo ir užšaldo šaltu oru. Tada šaldytuvo atitirpinimą galėsite ilgam pamiršti.

Perkant šaldytuvą būtina suprasti, kad tai ilgalaikė investicija, kuris atsipirks, nes modernūs šių laikų geriausi šaldytuvai ne tik kupini naujovių, bet ir ekonomiški.

Parašykite komentarą