Buitis, Namai,  Sveikata

Kaip sutaupyti laiko ir pinigų planuojant savo mitybą?

Maisto planavimas – sparčiai populiarėjanti praktika, kuri pažįstama jau daugeliui, tačiau dar ne visi ją spėjo prisijaukinti. Tai, jog susiplanuojame artėjančios savaitės meniu, aktualu ne tik pandemijos metu, bet ir „geraisiais laikais“, nes taip ne tik sutaupoma laiko, bet ir pinigų. Numatyti pirkinius visai savaitei iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti sudėtinga, tačiau taip tikrai nėra, nes vos išsiugdysite šį įprotį, jūsų kasdienybė gerokai palengvės.

Įvairesnė mityba

Iš anksto susiplanavus visos savaitės mitybą, ką ir kokiomis dienomis valgysite,  ne tik praturtinsite savo racioną įvairesniu maistu, bet sąmoningai įtrauksite daugiau daržovių, vaisių, baltymų, vitaminų. Pastebima, jog renkantis sveikesnį maistą, daugiau daržovių, sutaupoma ir pinigų, nes atsisakoma įvairių gaiviųjų gėrimų ir užkandžių, tokių kaip bulvių traškučiai, kepinti ir sūdyti riešutai.

Mažiau rūpesčių

Planuodami maistą atliekate vieną didelį darbą vienu kartu, o ne kasdien po truputį. Yra tikslinga prisėsti ir vienu metu skirti pakankamai laiko, kad suplanuotumėte visos savaitės meniu, o savaitės eigoje nereikėtų sukti galvos, ką ir vėl pagaminti pietums.

Produktų peržiūra

Planuojant maistą, visų pirma reikėtų peržvelgti virtuvės ar sandėliuko turinį. Gal turite užsilikusią skardinę pupelių, ar konservuotų pomidorų, iš kurių pagaminsite nuostabaus skonio troškinį, kurį gaminote jau seniai, bet buvote užmiršęs. Galbūt tam tikro produkto galiojimo data artėja prie pabaigos, todėl reikėtų jį suvartoti, kol dar tinkamas. Peržiūrėjus spintelių ir šaldytuvo turinį ne tik išvengsite maisto švaistymo, bet ir sutaupysite pinigų, prisiminsite senus ar atrasite naujus skonius ir patiekalus.

Maisto pristatymas

Suplanuoti visos savaitės meniu reikalauja iš ties daug pastangų bei laiko sąnaudų. Tai, jog sėkmingai atlikote maisto planavimą, apdovanokite save papildoma valandėle sau ar savo mėgstamai veiklai. Maisto pristatymas – tai puikus būdas sutaupyti nors truputį savo brangaus laiko ir nestovėti eilėse prekybos centruose, nevykti automobiliu ir taip prisidėti prie gamtos tausojimo. Maisto pristatymas į namus iš ties puikus sprendimas nuolat skubantiems ir norintiems daugiau laiko skirti sau.

Išsiugdžius šį mažą įprotį, greitai turėsite didelius ir pastebimus pokyčius – daugiau laiko skirsite sau, patirsite mažiau streso, sutaupysite pinigų ir tausosite gamtą. Maisto planavimas gali būti iš ties smagus ir lengvas, tereikia tik įdėti šiek tiek pastangų pirmaisiais kartais.

One Comment

Parašykite komentarą