Studijos

Knygų aprašymai – gera špargalkė mokiniams

Literatūros sąrašas lydi mokinius nuo pat pirmos dienos mokyklos suole. Salomėjos Neries eilėraščiai, A.Baranausko ar A.Vienuolio ir kitų Lietuvos bei užsienio rašytojų knygos visuomet lydi mokinius. Deja, surašytas literatūros sąrašas visuomet atrodo kaip peilis po kaklu, bet reikia įžvelgti teigiamą pusę – literatūra lavina asmenybę, skatina vaizduotės formavimąsi, plečia žodyną. Tad skaityti ne tik reikia, tai privaloma. Visgi tarp daugybės skaitomų knygų su laiku galima lengvai pasiklysti. Gelbėja tik knygų aprašymai.

Geriausias būdas prisiminti apie ką buvo viena ar kita knyga – žymėtis, konspektuoti apie ką vyksta veiksmas, kas pagrindiniai veikėjai, kokia intriga ir atomazga. Knygos aprašymas neatima daug laiko, tačiau sutaupo nervų, kuomet ruošiamasi atsiskaitymui – tereikia peržvelgti užrašus ir atmintyje susidėlioja svarbiausi momentai. Juk dažniausiai knygos skaitomos iš anksto, netgi vasaros atostogų metu, o atsiskaityti reikia po kurio laiko, viduryje mokslo metų. O juk ne visų atmintis yra ideali – detalės ima ir pranyksta su laiku, tad atgaivinti prisiminimus apie ką buvo skaitoma knyga visada pravartu. Be to taupo laiko – nereikia iš naujo skaityti knygos.

O ką daryti jei užrašų nevedėte, o prieš atsiskaitymą suvokiate, jog neprisimenate apie ką buvo knyga? Nebėda! Knygu aprasymai yra talpinami specialiuose portaluose mokiniams. Portaluose galima rasti visą pageidaujamą informaciją – referatus, pratybų atsakymus, viešasias kalbas ir knygų aprašymus. Tad tereikia susirasti konkrečios knygos aprašymą, galbūt net kelis, juos perskaityti ir viskas! Atmintis atgaivinta, atsiskaitymui pasiruošta.

Knygų aprašymai praverčia net tiems, kurie paskutinį vakarą prieš atsiskaitymą literatūros pamokoje suvokia, jog pamiršo ar nespėjo perskaityti knygos. Ir paskutinę naktį tikrai ne visuomet įmanoma ją perskaityti, dažnai knygos būna po kelis šimtus puslapių. Tačiau knygos aprašymas leidžia susipažinti su knygos turiniu ir išsisukti nuo piktos mokytojos. Tačiau žinoma, aprašymas neatstoja pačios knygos ir gelbėja tik išskirtiniu atveju. Visgi geriau nei nieko ir neigiamas įvertinimas pažymių knygelėje.

Parašykite komentarą