Laisvalaikis

Kiek laiko turėtų užtrukti kiekvienas žingsnis jūsų odos priežiūros rutinoje?

Serumas, drėkinamasis kremas, tonikas, šveitiklis, paakių kremas, kaukė, kremas nuo saulės – odai naudojamų priemonių sąrašo ilgis priklauso asmeniškai nuo kiekvieno mūsų. Perkant šiuos produktus daugiausiai dėmesio paprastai skiriama jų kokybei, tačiau dažnai pamirštama, kad net ir puikiausios priemonės neduos norimos naudos, jeigu nežinosite jų tepimo eilės tvarkos ir kiek laiko reikėtų luktelti tarp kiekvieno žingsnio.

„Kasdieniai priežiūros ritualai – ne tik būtini norint turėti sveiką ir švytinčią odą, bet ir proga atsikvėpti bei įtemptame grafike atrasti laiko tik sau. Šaltuoju metų laiku tiek odai kaip niekad reikia mūsų dėmesio, tiek ir mums patiems norisi turėti daugiau progų save palepinti. Tad jau pradėjome tradicinę rudens „Grožio mugę“, kuri mūsų pirkėjų ypač laukiama. Šįkart į specialius pasiūlymus įtraukėme ne tik jau pamėgtas veido, odos, kūno, plaukų priežiūros priemones, bet ir visiškai naujas, kad klientai galėtų paįvairinti savo įprastinę rutiną“, – sako lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ Rinkodaros departamento direktorė Renata Kežionienė.

R. Kežionienė dalijasi statistika, kad kiekvieną pavasarį ir rudenį „Grožio mugės“ pasiūlymais pasinaudoja maždaug pusė milijono pirkėjų. Duomenys rodo, kad bent 4 iš 10 parduotuvių lankytojų savo pirkinių krepšelį papildo į specialų katalogą įtrauktomis prekėmis.

„Populiariausi kasmet būna tie produktai, kurie naudojami kasdien: dantų pastos, universalūs plaukų šampūnai. Kiekvienąkart pirkėjai noriai perka ir veido prausiklius, šveitiklius, kaukes bei veido kremus“, – vardija „Maximos“ atstovė.
Jūsų odos tipui tinkančios priežiūros rutinos sukūrimas jau yra pirmasis žingsnis siekiant pagerinti odos būklę. Ne ką mažiau svarbu – ir laikas, kurį jai skiriate. Produktų molekulėms pasiekti epidermį prireikia nuo kelių sekundžių iki kelių minučių, o pernelyg greitai užteptas kitas produktas gali gerokai pakeisti jų veiksmingumą. Patogus gidas leis jums geriau suprasti, kiek laiko iš tikrųjų turėtų užtrukti kiekvienas odos priežiūros etapas.

Prausimas, valymas – 60 sekundžių

Nesvarbu, ar naudojate makiažą, ar ne, dienos pabaigoje veidą reikia gerai nuvalyti nuo prakaito, riebalų ir taršos dalelių. Kad būtų tinkamai pašalinti visi nešvarumai, rekomenduojama vadovautis 60 sekundžių taisykle. Prieš kelerius metus šis metodas sukėlė tikrą šurmulį socialiniuose tinkluose, nes pasirodė, kad visai paprasta taisyklė lemia akivaizdžius pokyčius. Metodo esmė – veidą plaukite 60 sekundžių, ne daugiau ir ne mažiau. Atlikus šį pirmąjį žingsnį, oda iš karto yra paruošta naujam produktui.

Šveitimas – ne ilgiau nei minutę

Nušveitus odą, pašalinamos negyvos ląstelės, tad kūnas greičiau gali suformuoti naujas. Oda tampa švaresnė, švytinti, joje mažiau juodų taškelių ir mažiau spuogų. Nesvarbu, ar naudojamas namuose pasigamintas šveitiklis, ar pirktas parduotuvėje, rekomendacija ta pati – lengvai šveiskite veidą sukamaisiais judesiais ne ilgiau kaip minutę.
Pernelyg intensyvus šveitimas gali susilpninti odą, sukelti paraudimus ir pažeisti natūralų apsauginį sluoksnį. To taip pat nereikėtų daryti pernelyg dažnai – ne daugiau kaip du kartus per savaitę.

Veido kaukės – tiek, kiek nurodo gamintojas, o ne ilgiau

Kiekviena kaukė yra skirtinga, todėl kad žinotumėte, kuriam laikui ją reikia palikti ant veido, būtina perskaityti ant pakuotės esančias instrukcijas. Dažnai daroma klaida – kaukė laikoma gerokai ilgiau įsivaizduojant, kad taip oda prisigers daugiau naudingų medžiagų. Tai visiškai netiesa! Netgi priešingai –galima sulaukti priešingo efekto ir odą išsausinti. Be to, rekomenduojama nedėti veido kaukių kiekvieną dieną ir apsiriboti viena ar dviem per savaitę.

Tonizavimas – pora minučių

Tonikas padeda subalansuoti natūralų odos pH lygį, mažina porų matomumą, taip pat drėkina ir apsaugo odą. Jei naudojate purškiamąjį toniką, papurkšite jo tiesiai ant veido ir palaukite 1-2 minutes. Jei tai skystas tonikas, sumirkykite juo vatos tamponėlį ir švelniai patepkite veidą. Taip pat galite lengvai paspausti tamponėlį, kad tonikas geriau įsigertų į epidermį. Luktelkite pora minučių, kad jis susigertų ir išdžiūtų.

Po serumo šiek tiek luktelkite

Serumai sukurti taip, kad odai būtų suteikta didelė tam tikros veikliosios medžiagos koncentracija, kuri atliktų konkretų darbą – drėkintų, šviesintų, apsaugotų nuo antioksidantų ar stimuliuotų. Pirštų galiukais užtepti jį užtrunka 30 sekundžių, tačiau prieš tepant kitą produktą reikia palaukti, kad serumas įsiskverbtų giliau į epidermį ir oda būtų jau visiškai sausa. Priklausomai nuo serumo, tam gali prireikti ir poros minučių.

Ant paakių kremo daugiau nieko netepkite

Paakių kremą rekomenduojama įtraukti tik į vakarinės rutinos dalį, nes ant jo naudojant kitus produktus, tokius kaip maskuoklį, gali sumažėti efektyvumas. Rekomenduojama paakių kremą švelniai įmasažuoti apie 30 sekundžių, ir tuomet dar apie minutę leisti jam geriau susigerti. Geriausia, jeigu paakių srities jokiais kitais produktais daugiau ir neteptumėte – tuomet kremo poveikis bus stipriausias.

Kremui užtepti – maždaug dvi minutės, nebent jūsų oda itin sausa

Net jeigu jūsų oda ir riebi, jai vis tiek reikia kremo. Drėkinamojo kremo sluoksnį tepkite kruopščiai, galima ir lengvai įmasažuojant. Paprastai tai užtrunka iki dviejų minučių. Jeigu oda itin sausa – reikės storesnio sluoksnio arba luktelėjus, kol pirmasis susigers, tepti dar vieną. Atkreipkite dėmesį, jeigu kremas ant veido susisuka į mažus kamuoliukus ar ima veltis – tai ženklas, kad naudojate per daug produkto arba sluoksniuojant jums reikėtų palaukti minute ilgiau.

Apsauginiam kremui nuo saulės gali prireikti ir 15 minučių

Apsauga nuo saulės turėtų būti paskutinis žingsnis prieš makiažą. Norint išties apsaugoti savo kūną, kremu reikia tepti visur – įskaitant kaklą, ausis, po smakru. Kruopščiai padenkite visą odą, ir čia skubėti nereikėtų – šis darbas gali trukti 3-5 minutes.

Dažna klaida – ant odos užtepamas nepakankamas kremo nuo saulės sluoksnis. Jis turėtų būti pakankamai storas, kad prasiskverbtų pro epidermį. Kad jis greičiau susigertų, o ant odos neliktų likučių, skirkite dar kelias minutes įmasažavimui. Norint, kad kremo suteikiama apsauga būtų maksimaliai efektyvi, prieš darant makiažą ar einant į saulę vertėtų palaukti 10-15 minučių.

Parašykite komentarą