Verslas

Wizz Air toliau investuoja į tvarumą: iš OMV pirks tvarų aviacinį kurą

• Bendrovė pasirašė susitarimo memorandumą dėl tvarių aviacinių degalų tiekimo 2023-2030 m.
• Susitarimas leis Wizz Air per šį laikotarpį iš Austrijos energetikos bendrovės OMV įsigyti iki 185 000 metrinių tonų tvarių aviacinių degalų
• Bendradarbiavimas patvirtina strateginį Wizz Air įsipareigojimą siekti tvarumo

Vilnius, lapkričio 15 d. Sparčiausiai auganti Europoje ir aplinkai tvariausia pasaulyje* žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Wizz Air pasirašė susitarimo memorandumą su Austrijos energetikos kompanija OMV dėl tvariųjų aviacinių degalų (TAD) tiekimo 2023-2030 m. laikotarpiui. Susitarimo memorandumas suteikia Wizz Air galimybę iš OMV įsigyti iki 185 000 metrinių tonų TAD. Šis bendradarbiavimas užtikrina, kad Wizz Air galės efektyviai siekti savo tikslo – sumažinti vienam keleivio nuskristam kilometrui tenkantį išmetamo CO2 kiekį.
Susitarimas taip pat leis Wizz Air įtvirtinti tvariausios oro linijų bendrovės poziciją. Jis yra svarbi Wizz Air strategijos dalis, kuria siekiama iki 2030 m. ketvirtadaliu sumažinti išmetamo anglies dvideginio kiekį ir iki 2050 m. tapti klimato atžvilgiu neutralia bendrove. Siekdama tvaresnės ateities, Wizz Air jau dabar pirmauja aviacijos sektoriuje: bendrovė skaičiuoja mažiausią vienam keleivio nuskirstam kilometrui tenkantį CO2 kiekį, turi vieną jauniausių orlaivių parkų pasaulyje ir ne vieną efektyvaus kuro naudojimo iniciatyvą.
Owainas Jonesas, Wizz Air Plėtros vadovas, sako, kad tvarumo lyderės aviacijos rinkoje poziciją Wizz Air užsitarnavo nuolat investuodama į naujausias technologijas ir orlaivius, kurie leidžia efektyvinti visą bendrovės veiklą.
„Tvarūs aviaciniai degalai labai svarbūs norint pasiekti Wizz Air tikslą – iki 2030 m. ketvirtadaliu sumažinti išmetamų teršalų kiekį. Remti TAD gamybą ir į tvarumą orientuotus mokslinius tyrimus yra vienas iš mūsų prioritetų. Todėl džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su OMV ir toliau mažinti išmetamo CO2 kiekį aviacijos pramonėje. Pasirašytas susitarimo memorandumas darsyk patvirtina mūsų įsipareigojimą užtikrinti, kad rinkdamiesi Wizz Air klientai tuo pačiu rinktųsi ir aplinkai draugiškiausią oro kelionių variantą”.
* Azijos aviacijos centras (Centre of Aviation, CAPA) Wizz Air įvertino kaip tvariausių 2022 metų oro linijų grupę Environmental Sustainability Award).

Apie Wizz Air
Wizz Air – sparčiausiai auganti pigių skrydžių oro linijų bendrovė Europoje, valdanti 172 Airbus A320 ir Airbus A321 orlaivių parką. Įmonės aviacijos profesionalų komanda užtikrina aukščiausios kokybės paslaugas ir itin žemas bilietų kainas. Dėl šių priežasčių F22 finansiniais metais, kurie baigėsi 2022 m. kovo 31 d., Wizz Air rinkosi 27,1 mln. keleivių. Bendrovės akcijos kotiruojamos Londono vertybinių popierių biržoje su WIZZ ženklu. Airlineratings.com, vienintelė pasaulyje saugos ir produktų reitingų agentūra, įmonę neseniai įtraukė į saugiausių oro linijų dešimtuką, o ATW kompaniją paskelbė 2020-ųjų „Metų aviakompanija“ – tai aukščiausias įvertinimas, kurį gali gauti oro bendrovė ar asmuo už puikius rezultatus, inovacijas ir aukščiausio lygio aptarnavimą. Azijos aviacijos centras Wizz Air 2022 m. pripažino aplinkai tvariausia oro linijų grupe (angl. „Global Environmental Sustainability Airline Group of the Year“).
Daugiau informacijos:
Giedrė Dudavičiūtė / UAB „Adverum“ / +370 62150359
Follow us on Instagram: @wizzair
Follow us on Facebook: @wizzair
Follow us on Twitter: @wizzair
Pastabos redaktoriams:
• Visi „Wizz Air” skrydžiai vykdomi Airbus A320 orlaiviais, turinčiais 180 vietų, A321 orlaiviais, kurie turi 230 vietų, Airbus A320neo orlaiviais su 186 vietomis ir Airbus A321neo lėktuvais, kuriuose įrengtos 239 vietos.
• Naudoti skirtų orlaivių, įgulos nuotraukų ir logotipų, rasite čia: http://wizzair.com/en-GB/press

Parašykite komentarą