Buitis, Namai

Kiek kainuoja iškloti kiemą trinkelėmis ir nuo ko priklauso kaina?

Jei jums reikia iškloti grindinį trinkelėmis, jūs, žinoma, pirmiausia susimąstysite, kiek tai kainuoja? Lengviausias būdas gauti orientacines kainas yra sužinoti iš tokias paslaugas teikiančių įmonių, kiek kainuoja vieno kvadratinio metro kaina ir paskaičiuoti pagal tai, koks jūsų kiemo plotas. Tačiau ne viskas taip paprasta. Tikroji trinkelių klojimo kaina priklauso nuo įvairių veiksnių.

Nuo ko priklauso trinkelių klojimo kaina?

Specialistai išskiria keletą punktų, kurie paprastai aptariami ir kurie lemia galutinę paslaugos kainą:

  • Kokiomis trinkelėmis klojama;
  • Koks bus trinkelių raštas;
  • Ar tai lygi ar kalnuota vietovė;
  • Koks bus reikalingas pagrindas po trinkelėmis;
  • Kokia bus trinkelių paskirtis (vaikščiojimui ar transportui);
  • Kokia bus darbo apimtis (kv. m.).

Kai pradėsite domėtis trinkelių klojimu ir susisieksite su atliekančiais šiuos darbus, tikėkitės, kad rangovai užduos tokius klausimus. Ir jūs jau turite žinoti atsakymus į šiuos klausimus.

  • Ar klojate važiuojamąją kelio dalį, takelį ar kiemą?
  • Ar paviršius lygus ar yra nuolydis?
  • Kokio tipo trinkelių norėtumėte?

Yra rimtų priežasčių, kodėl jums bus užduoti šie klausimai:

Jei klojate važiuojamąją kelio dalį, tikriausiai jums bus patarta kloti betoninį pagrindą, net jei ant jo klosite trinkeles. Jei klojate kelią, galite išsisukti su žvyro pagrindu, o jei tai yra vidinis kiemas, jums greičiausiai reikės betono, tačiau pagrindas nebus toks storas kaip važiuojamosios dalies pagrindas.

Visa tai tam, jog po kelių metų trinkelės neįdubtų, nesuskiltų nuo didelio automobilio svorio ar nebūtų išplautas pagrindas. Yra technologijos ir rekomendacijos, kaip viskas turi būti atlikta. Kol nesusiduriame, tai atrodo nesvarbu, tačiau specialistai žino, kaip iškloti trinkeles, jog ir po daugelio metų jos atrodytų kaip ką tik išklotos.

Orientacinės trinkelių klojimo kainos

Jau išsiaiškinome, jog esama nemažai kainą lemiančių faktorių. Bet garantuotai jums vis tiek norisi sužinoti kaip plačiai teks atverti piniginę. Tad paskaičiuokime.

Jei bus reikalingas smėlio – žvyro mišinio pagrindo įrengimas, tuomet jo storis priklauso nuo to, kur bus klojamos trinkelės. Jei pėsčiųjų takams, tuomet reikės 15 cm storio, jei lengvajam transportui – 20 cm storio, jei sunkiasvoriam transportui – 25 cm. Atitinkamai vieno kvadratinio metro kaina 5 €, 6 € arba 7 €.

Tuo tarpu jei reikalingas skaldos pagrindo įrengimas, tuomet kvadratinio metro kaina, priklausomai kam skirtas takas, svyruoja nuo 7 € iki 10,5 €.

Pačios trinkelės pasirenkamos pagal spalvą, formą, gamintoją ir storį. Jūs renkatės kas jums gražu, o specialistai rekomenduoja tinkamą trinkelės storį, pagal tai kur bus klojamas grindinys. Jei pėsčiųjų takui, užtenka 5 cm storio, jei reikia iškloti įvažiavimą į garažą, kur stovės lengvasis automobilis, tuomet reikia 6 cm storio trinkelės, tuo tarpu jei keliu judės sunkusis transportas, jau reikia 8 cm storio trinkelių. Populiariausių, pilkų 10×20 cm trinkelių kaina (kvadratinio metro) priklausomai nuo storio yra 8 € (5 cm), 9 € (6 cm) ir 12 € (8 cm).

Jau turėjote pastebėti, jog kainos visai nemažai skiriasi priklausomai nuo dangos paskirties ir kas ja judės, ar tik pėstieji, ar automobiliai. Priklausomai nuo to ir kitų, papildomų, čia nepaminėtų paslaugų, orientacinė trinkelių sudėjimo kaina yra nuo 35 €/ kv.m. iki 45 € / kv.m.

Parašykite komentarą