Verslas

Keičiasi asociacijos EEPA vadovas

Trejus metus asociacijai EEPA, vienijančiai daugiau nei 70 proc. visos Lietuvoje parduodamos elektronikos gamintojų ir importuotojų, vadovavęs Giedrius Mikulskas pasitraukė iš direktoriaus pareigų ir nuo šiol dirbs organizacijos konsultantu. Asociacijos valdyba naujuoju EEPA vadovu išrinko diplomuotą teisininką, socialinių mokslų daktarą Mantą Varašką.

Naujojo vadovo teigimu, visuomenės švietimas, skaidrus pavojingų atliekų tvarkymo organizavimas liks pagrindiniais asociacijos tikslais. „Asociacija, jos nariai ir partneriai toliau plės ir viešins elektronikos atliekų surinkimo vietas visoje Lietuvoje, kad ir gyventojai, ir įmonės atsakingiau rūšiuotų tokius daiktus, – sako EEPA direktoriaus pareigas pradėjęs eiti Mantas Varaška. – Inicijuosime, kad šalies visuomenės, ypač jaunimo, atsakingo atliekų tvarkymo požiūrį skatintų visuomenės pripažintų kultūros, sporto bei mokslo atstovų pavyzdžiai“.

Pasak M. Varaškos, aktyvus visuomenės, gamintojų ir importuotojų dalyvavimas elektronikos atliekų tvarkyme ilgainiui ne tik apsaugos mūsų gyvenamą aplinką nuo pavojingų teršalų, tačiau ir mažins su tokių atliekų tvarkymu nesusijusių asmenų neteisėto pasipelnymo galimybes“.

M. Varaška didžiausią savo profesinės veiklos patirtį sukaupė dirbdamas pagrindinėse valstybės institucijose: eidamas teisingumo, krašto apsaugos ministrų patarėjo, 2008-2012 m. kadencijos Lietuvos Respublikos Seimo nario pareigas. Nuo 2003 m. Mantas Varaška dėsto įvairias teisės disciplinas Mykolo Romerio universitete.

Pernai, EEPA iniciatyva sutvarkyti elektroninių atliekų kiekiai viršijo LR Aplinkos ministerijos nustatytą užduotį: buvo sutvarkyta daugiau nei 7 tūkst. tonų elektronikos atliekų, beveik 100 tonų galvaninių elementų ir daugiau nei 100 tonų akumuliatorių atliekų. Per visą veiklos laikotarpį EEPA kartu su UAB „EMP Recycling“, UAB „Žalvaris“, UAB „Kuusakoski“ ir kitais partneriais sutvarkė daugiau kaip 40 tūkst. tonų elektros ir elektronikos bei daugiau nei 500 tonų baterijų ir akumuliatorių atliekų.

EEPA – elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių gamintojų ir importuotojų įsteigta asociacija, savo veiklą pradėjusi 2006 m. EEPA turi visoje Lietuvoje išplėtotą atliekų surinkimo sistemą, užsiima visuomenės švietimu bei informavimu apie teisingą ir saugų elgesį su elektronikos atliekomis, neigiamą jų poveikį gamtai ir žmogaus sveikatai.

Parašykite komentarą