Verslas

Įmonių vadovai: Lietuvoje įsigali lankstaus darbo kultūra

60 proc. Lietuvos įmonių direktorių ir IT skyrių vadovų, dalyvavusių „Pažangios įmonės indekso“ tyrime, mano, jog jų bendrovėse darbuotojams suteikiama galimybė dirbti lanksčiai. Siekdamos dar labiau paskatinti nuotolinio darbo kultūrą, bendrovės „Microsoft Lietuva“, „Omnitel“, TEO, „Lietuvos draudimas“, „Blue Bridge“ drauge su asociacija INFOBALT ir LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija gegužės 31 d. organizuoja „Lanksčiojo darbo stiliaus dieną“ ir nuotolinio darbo kultūrai skatinti skirtą renginį.

„Lankstumas darbo santykiuose yra labai svarbu. Galimybė sutarti dėl patogaus darbo laiko, vietos, naudojamų priemonių ar kitų sąlygų leidžia kurti gerus ir abipusiai – tiek darbdavio, tiek darbuotojo – lūkesčius atitinkančius santykius, o atitinkamai dėl to pasiekti ir geresnių darbo rezultatų. Žinoma, kuriant lanksčias darbo sąlygas svarbu išlaikyti ir balansą su socialinėmis garantijomis, neprasilenkti su esminiais darbo teisės principais“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Kasmetinė, visoje Europoje ir JAV minima „Lanksčiojo darbo stiliaus diena“ Lietuvoje organizuojama antrą kartą.

„Nors lankstaus darbo kultūrą palaikančių bendrovių skaičius auga, tačiau įmonių vadovams ir darbuotojams visoje Lietuvoje vis dar trūksta informacijos apie tai, kokia lankstaus darbo nauda ir kaip galima išnaudoti šiuolaikines technologijas geresniems asmeniniams ir verslo rezultatams pasiekti. Artėjant „Lanksčiojo darbo stiliaus dienai“, norime atkreipti įvairių organizacijų, ir ypač jų darbuotojų dėmesį į lankstaus darbo galimybes, todėl kviečiame visus gegužės 31 d. drauge dirbti nuotoliniu būdu“, – teigė „Microsoft“ rinkodaros vadovas Baltijos šalims Aleksandras Golod.

Vadovai mato lanksčiojo darbo stiliaus plėtrą

Bendrovės TEO internetinis „Pažangios įmonės indekso“ tyrimas (http://www.teo.lt/apklausa), kuriame dalyvavo įvairių Lietuvos įmonių direktoriai, IT vadovai ir darbuotojai, atskleidė, kad 60 procentų bendrovių suteikia galimybę darbuotojams dirbti lanksčiai ir mobiliai, neprisirišant prie darbo vietos ar laiko.

Tačiau daugiau nei trečdalis bendrovių vadovų pripažino, kad būdami ne darbo vietoje, darbuotojai negali prisijungti prie interneto ar įmonės vidinio tinklo, naudotis bendromis tinklinėmis programomis ar dokumentais. Tyrimo duomenimis, virtualūs susitikimai Lietuvos įmonėse dar tik atrandami – juos aktyviai organizuoja vos 19 proc. apklaustųjų bendrovių.

„Lietuvoje nuolat gausėja bendrovių, kurios naudojasi virtualaus bendravimo ir darbų planavimo sprendimais, leidžiančiais saugiai jungtis prie bendrovės vidinio tinklo nuotoliniu būdu. Technologinės sąlygos mūsų šalyje tam itin palankios – šalyje yra išplėtotas plačiausias Europoje šviesolaidinio ryšio tinklas, gausu viešojo belaidžio interneto zonų, siūlomos mobiliam darbui pritaikytos debesų kompiuterijos, virtualaus biuro bei kitos paslaugas“, – sakė TEO Tinklo technologijų tarnybos vadovas Darius Didžgalvis.

Bendrovės TEO vykdytoje Lietuvos įmonių direktorių, IT skyrių vadovų bei darbuotojų internetinėje apklausoje dalyvavo 282 įvairaus dydžio bendrovės. Tyrimas vyko nuo šių metų vasario vidurio iki balandžio mėnesio 15-os dienos.

Gegužės 31 dieną – dirbkime lanksčiai kartu

Paskutinę gegužės dieną kviečiame visus dirbančius lanksčiai susiburti „Vasaros terasoje“ Vilniuje (Vilniaus g. 39) ir keletą valandų dirbti kartu ne biure. Nuo 10 iki 13 valandos vyksiančio renginio dalyviai galės ne tik lanksčiai dirbti po atviru dangumi, bet ir pasidomėti nuotolinio darbo sąlygomis bei perspektyvomis Lietuvoje.

Be to, visi lankstaus darbo entuziastai, akcijos dieną negalėsiantys dirbti „Vasaros terasoje“, kviečiami dirbti iš ten, kur jiems patogiausia. Bendrovė TEO tą dieną suteiks galimybę nemokamai naudotis interneto ryšiu „ZEBRA belaidis“ maždaug 3 000 viešųjų erdvių visoje Lietuvoje.

Visi, prijaučiantys lanksčiajam darbo stiliui, dirbantys lanksčiai jau dabar ar planuojantys tai padaryti gegužės 31 d., kviečiami prisijungti prie renginio puslapio „Facebook“ socialiniame tinkle. Iki birželio 7 d. dirbantieji lanksčiai gali dalyvauti „Microsoft Lietuva“„Facebook“ puslapyje organizuojamame nuotraukų ir video konkurse, kuriame turi atskleisti savo lanksčiojo darbo stiliaus įpročius, vietas, nuotaikas ir priemones. Įdomiausios ir originaliausios idėjos, geriausiai atitinkančios lanksčiojo darbo stiliaus esmę, birželio 10 d. bus apdovanotos „Omnitel“, TEO ir kitų akcijos iniciatorių prizais.

Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“, pirmoji Lietuvoje įteisinusi nuotolinio darbo galimybę, vienam iš konkurso laimėtojų padovanos naująjį 4G LTE kišeninį maršrutizatorių ir galimybę visa vasarą juo naudotis nemokamai. Delne ar kišenėje telpantis, vos 150 gramų sveriantis „Huawei E5576“ maršrutizatorius leidžia darbo vietą susikurti bet kur – namuose, gatvėje ar tiesiog parke. Prie Wi-Fi zonos, susikurtos su 4G LTE maršrutizatoriaus pagalba, galima prijungti keletą išmaniųjų įrenginių ar kompiuterių, palaikančių belaidį Wi-Fi ryšį.

Bendrovė TEO vienam iš konkurso laimėtojui suteiks galimybę visus metus nemokamai naudotis TEO internetu „ZEBRA belaidis“.

Taip pat įmonių vadovai, kurių bendrovės suteikia darbuotojams galimybę dirbti lanksčiai, kviečiami registruotis „Lanksčiojo darbo stiliaus dienos“ tinklalapio www.dirbamlanksciai.lt skiltyje „Kaip dalyvauti?“ ir parodyti, jog palaiko nuotolinio darbo idėją.

Daugiau informacijos apie visas „Lanksčiojo darbo stiliaus dienos“ iniciatyvas galima rasti tinklalapyje www.dirbamlanksciai.lt.

Parašykite komentarą