Transportas

Kauno pradinukus netrukus pasieks tūkstančiai atšvaitų

Mokslo metų pradžia – iššūkis policijos pareigūnams, kuriems tenka didesnė atsakomybė pasirūpinti po vasaros padidėjusiu automobilių srautų ir grįžusių į miestą vaiku saugumu. Didžiausias pavojus šiandien gatvėje yra ne tik automobilių greitis, bet ir išmanieji įrenginiai, kuriais vaikai naudojasi nuo pat pirmų klasių. Šie eismo dalyviai linkę dėmesį sukoncentruoti telefono ekrane net pereinant gatvę.
Nelaimingų atsitikimų, kur gatvėje nukenčia nepilnamečiai, išties daug, tad pareigūnai prieš mokslo metus atkreipia ne tik Kauno miesto vairuotojų dėmesį, bet ir pačių tėvų, kad primintų vaikams apie svarbiausias kelių eismo taisykles ir būtiną atidumą gatvėje, o svarbiausia atkreiptų dėmesį ir primintų, kad telefonu gatvėje naudotis negalima. Klausantis muzikos, vaikas, einantis gatve, gali tiesiog neišgirsti automobilio signalo.
Tradiciškai, jei kelintus metus iš eilės, prekybos tinklas „Kesko Senukai“ specialiai Kauno pradinukams gamina ir dovanoja žaismingus namelio formos atšvaitus. Šiemet net 3 tūkstančius atšvaitų įmonės direktorius Arvydas Šapola įteikė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Dariui Žukauskui, kurie, pasak jo, kartu su kitais tūkstančiais dovanotų atšvaitų pasklis akcijos „Saugus pirmokas“ metu. „Atšvaitas – maža, tačiau nepaprastai svarbi ir reikšminga dovana. Dažnai net nesusimąstome, kad tamsiuoju paros metu jis gali išgelbėti gyvybę. Tad padedami tėvelių, stengiamės, kad mažieji eismo dalyviai nuo pat pirmų klasių, kuomet pradeda keliauti vieni, žinotų, kaip svarbu dėvėti atšvaitą“.
Policijos pareigūnai, priimdami dovanas pabrėžė, kad atšvaitas – viena svarbiausių priemonių, padedančių vairuotojams pamatyti vaiką tamsiuoju paros metu arba smarkiai lyjant.
Prekybos tinklo generalinis direktorius tikisi, jog mažiesiems eismo dalyviams atšvaitai taip pat primins apie kelių eismo taisykles. „Vaikai, o ypatingai pradinukai, į miestą grįžta dar kupini vasaros emocijų, todėl natūralu, kad mokslo metų pradžioje jiems stinga atidumo. Tad pastangų ir įvairių priemonių, kurios užtikrins jų saugumą, niekada nebus per daug“, – neabejoja A.Šapola.
Žaismingi namelio formos atšvaitai Kaune besimokantiems pradinukams bus išdalinti rugsėjo pirmosiomis dienomis.

Pranešimą paskelbė : Rasa Griciūtė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą