Transportas

Šiaulių meras kreipėsi į KAM ministrą: darbus dėl krašto gynybos būtina tęsti!

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas kreipėsi į krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską. Meras ministrui priminė, kiek daug bendrų projektų jau yra atlikta ir pakvietė toliau tęsti bendradarbiavimą, nepamirštant svarbaus geležinkelio vėžės projekto, kuris tarnautų ir Lietuvos kariuomenės reikmėms, taip pat siekiant ir šalies ekonomikai svarbių tikslų. 

Šiaulių miestą ir Krašto apsaugos ministeriją jau daug metų sieja graži partnerystė. Nuo 2015 metų glaudžiai bendradarbiaujant tarpusavyje, taip pat prisidedant kitoms ministerijoms ir Vyriausybei, buvo įgyvendinta nemažai svarbių projektų. Vieni jų baigti, kiti tik įsibėgėja, tačiau visi jie yra svarbūs ne tik regiono, bet ir visos valstybės ekonomikos stiprinimui ir gynybos reikmėms.

Artūras Visockas savo rašte ministrui akcentuoja, kad Lietuvos krašto gynybos reikmėms Šiauliai perleido dalį Laisvosios ekonominės zonos teritorijos. Šiaulių miestas skyrė teritoriją Pakruojo gatvėje Kunigaikščio Margirio bataliono karinio miestelio įrengimui, dėl to Savivaldybei teko iškeldinti veikiantį socialinių paslaugų padalinį, keisti planavimo dokumentus, formuoti reikiamus žemės sklypus. Miestas prisiėmė pareigą organizuoti Antrojo pasaulinio karo aukų perlaidojimo procedūras, šimtai palaikų buvo rasta vykdant darbus Lietuvos kariuomenės teritorijoje. Savivaldybė su Lietuvos kariuomene įgyvendino projektą, kurio metu buvo valomos naftos produktais užterštos buvusios sovietinės karinės bazės teritorijos. Miestas, atsižvelgdamas į pageidavimą, organizuoja kariškiams svarbių gatvių atnaujinimą. Sėkmingas bendradarbiavimas jau buvo įvertintas, Krašto apsaugos ministerija 2019 m. Šiaulių miestui įteikė Auksinės krivūlės apdovanojimą „Už nuolatinį ir glaudų ryšį su Lietuvos kariuomenės padaliniais“.

Anot Šiaulių mero, dabar labai svarbu tęsti geležinkelio vėžės tiesimą link Šiaulių LEZ ir Šiaulių oro uosto. Šiuo metu Šiaulių miesto savivaldybės iniciatyva yra nutiesta 1,4 km ilgio vėžės atkarpa iki pramoninio parko, tačiau kad ją būtų galima naudoti tiek verslo, tiek kariuomenės reikmėms, būtinas tęsinys.

Įskaičiavus galimą kitų projektų finansavimą ir iš miesto biudžeto numatytą 3 mln. eurų sumą, dar trūksta 14 mln. eurų.

„Šis ypatingos svarbos projektas yra žinomas ir palaikomas daugelio Lietuvos Respublikos Seimo narių bei verslo bendruomenės. Dvidešimt septyni Seimo nariai, tarp kurių buvę du Ministrai Pirmininkai, kreipėsi į Lietuvos Respublikos Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę ir į Jus, gerbiamas ministre, su prašymu numatyti trūkstamas lėšas 2023 metų valstybės biudžete.  Tikimės ir prašome Jūsų asmeninio palaikymo, lyderystės bei iniciatyvos, ieškant finansinių išteklių ir siekiant, kad ypatingos svarbos projektas būtų įgyvendintas jau ateinančiais metais“, – teigiama Šiaulių mero rašte.

Pridedamas Šiaulių mero raštas krašto apsaugos ministrui

Pranešimą paskelbė: Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybė

Parašykite komentarą