Sportas

Kaune praūžė „Liqui-Moly Drift Cup“ antrasis etapas

Sekmadienį, birželio 19 dieną, Kaune praūžė „Liqui-Moly Drift Cup“ antrasis etapas. Nuo ankstyvo ryto Kauno „Urmo“ bazės prieigose pradėjo rinktis sportininkai bei šonaslydžio fanai. Iš viso atvažiavo 19 dalyvių. Geros nuotaikos, dūmų ir azarto tikrai netrūko. O ir oras pasitaikė išties puikus. Saulė kaitino asfaltą, tačiau žiūrovams renginį buvo patogu žiūrėti nuo rampos, kuri apsaugojo nuo tiesioginių saulės spindulių. Iš pat ryto prasidėjo treniruotės, kurių metu pilotai bandė savo jėgas bei skirtingas technikas. Jau nuo pat pirmų važiavimų treniruočių metu buvo galima pastebėti, kad trasą bus nelengva įveikti visiems dalyviams. Tad žiūrovams nuobodžiauti tikrai neteko. Puikiai paruošta trasa leido matyti kiekvieną posūkį bei manevrą.
Treniruotės praėjo ganėtinai sklandžiai, na o po jų, iš karto prasidėjo kvalifikaciniai važiavimai. Žinoma, čia netrūko netikėtų posūkių ir rezultatų. Visų žiūrovų simpatijas pelnantis Donatas Macpreikšas, kad ir kaip būtų keista ir netikėta, neįveikė kvalifikacinių važiavimų. Šis puikus, rezultatyvus, sportininkas liko už borto ir nepateko į TOP16. Šių metų „drifto karalius“ Donatas šiose varžybose liko 18 vietoje. Prieš keletą savaičių vykusiame „Vimota Driftingo Pirmenybių“ 2 etape buvo renkamas „drifto karalius“ ir tą kartą, sužavėjęs visą publiką juo tapo D. Macpreikšas. Tačiau šiame sporte dauguma žino, jog įvykiai dažniausiai susiklosto visai neplanuotai ir netikėtai. Gana apie nesėkmes, geriau žvilgtelkime į kvalifikacinių važiavimų TOP10:
1.Andrius Vasiliauskas – 100 taškų, maksimalus balų skaičius
2.Kęstutis Kelpša – 94 taškai
3.Arūnas Černevičius – 94 taškai
4.Timas Simniška – 88 taškai
5.Benediktas Čirba – 84 taškai
6.Valdas Vindžigelskis – 83 taškai
7.Lukas Garalevičius – 82 taškai
8.Artūras Ravluškevičius – 81 taškas
9.Džiugas Matusevičius – 80 taškų
10.Egidijus Pečiukas – 75 taškai
Kvalifikacinių važiavimų metu pirmąją vietą gavęs ir maksimalų balų skaičių surinkęs Andrius Vasiliauskas parodė nepakartojamą važiavimą. Tai labai geras rezultatas. Andriaus važiavimas buvo labai techniškas, gražus, buvo pasirinkta gera trajektorija, kampas ir greitis. Gaila, tačiau laimė jam nesišypsojo porinių važiavimų metu. Prieš pat finalinius važiavimus techninės kliūtys pakišo koją ne vienam sportininkui. Andriaus automobilis taip pat turėjo rimtų techninių problemų ir per trumpą laiką komanda negalėjo sutvarkyti bolido, tačiau Timas Simniška sutiko jam paskolinti savo automobilį. Nors tai ir šiek tiek prieštarauja taisyklėms, tačiau buvo sprendžiama ar A. Vasiliauskas galės toliau dalyvauti varžybose. Juk tai vienas gražiausiai pasirodančių pilotų. Kad niekas neliktų nuskriausti, buvo priimtas visiems priimtinas sprendimas. A. Vasiliauskui buvo leista važiuoti su Timo automobiliu, tačiau visa tai – tik dėl žiūrovų ir gerų įspūdžių. Važiavimo taškai nebuvo skaičiuojami ir Andrius automatiškai keliavo į kovą dėl trečios, ketvirtos vietos, o B. Čirba – tiesiai į finalą. Lygiai tokia pati kova vyko ir dėl 3-4 vietų. Nors Andrius parodė nepakartojamą važiavimą, tačiau jis automatiškai užėmė ketvirtą vietą. Trečią vietą iškovojusiam Arūnui Černevičiui taip pat laimė nenusišypsojo. Prieš pat lemiamus važiavimus trasoje jam sugedo automobilis. Tačiau laiko užteko, ir visi žiūrovai galėjo išvysti Arūną trasoje vėl. Žinoma, kova dėl pirmos vietos buvo labai įtempta ir stingdanti kraują, tačiau po aršios kovos, antroje vietoje liko Benediktas Čirba, o pirmąją vietą iškovojo „Drift Devil“ komandos narys Kęstutis Kelpša.
Renginys praėjo tikrai sklandžiai, važiavimai buvo išties įdomūs. Daug aršių kovų, nemažai gedimų, kontaktų, neleido žiūrovams snūduriuoti. Kaip ir visada, varžybos nepraėjo be netikėtumų. Nemažai perspektyvių ir visuomet gerai pasirodančių pilotų pralaimėjo kovas ir nebesivaržė dėl prizinių vietų.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą