IT naujienos

„Kaspersky Lab“ išleido nemokamą skenavimo priedą „Android“ įrenginiams, leidžiantį nustatyti pažeidžiamas vietas

„Kaspersky Lab“ išleido nemokamą mobilųjį priedą, apsaugantį „Android“ įrenginių vartotojus nuo pastaraisiais mėnesiais atvirų pažeidžiamų šios platformos vietų. „Kaspersky Fake ID Scanner“ tikrina, ar skenuojamame telefone ar planšetėje nėra pažeidžiamų vietų, kurios galėtų sukelti vertingų duomenų, asmeninių duomenų ir netgi pinigų praradimą.

Pastaraisiais mėnesiais aptikta daug tokio tipo praradimų. Viena iš naujausių specialistų aptiktų pažeidžiamų vietų – „Bluebox Labs“ klaida, kuri suteiktų galimybę norintiems maskuoti bet kokius priedus, tarp jų ir kenkėjiškus. Ši pažeidžiama vieta buvo pavadinta „Fake ID“.

Prisiminkime ir daug triukšmo sukėlusią „Heartbleed“, dėl kurios tapo įmanoma skaityti atminties turinį sistemose, naudojančiose tam tikras „OpenSSL“ protokolo versijas. Tokiu būdu išsiuntę atitinkamą užklausą apgavikai gali gauti konfidencialią vartotojų informaciją. Ši klaida pakenkė nemažai bendrovių, tarp jų ir „Google“.

Vienas pastarųjų atradimų – tai pažeidžiama vieta „Master Key“, kuri suteikia apgavikui prieigą su administratoriaus teisėmis prie bet kurio įrenginio, valdomo operacinės sistemos „Android“. Tai reiškia, kad apgavikai be įrenginio savininko žinios gali leisti jame norimą programinę įrangą.

Nors bendrovė „Google“ paprastai greitai šalina tokias klaidas, milijonai operacinės sistemos „Android“ vartotojų vis dar lieka rizikos zonoje, mat atnaujinimų greitis priklauso nuo įrenginio gamintojo. Taikydamos panašias pažeidžiamas vietas kenkėjiškos programos gali patekti į išmanųjį telefoną arba planšetę, pavyzdžiui, kaip populiarūs priedai, ir vogti juose saugomą asmeninę informaciją, perimti sąskaitų įrašus iš socialinių tinklų, internetinės bankininkystės sistemos ir pan.

Kad sustabdytų tokio tipo pažeidžiamų vietų taikymą, „Kaspersky Lab“ pasiūlė priedą „Kaspersky Free Fake ID Scanner“ – instrumentą, leidžiantį operacinės sistemos „Android“ įrenginio savininkui patikrinti jį dėl galimų pažeidžiamų vietų. Jei skenuojant aptikta grėsmė, priedas suteikia galimybę įdiegti nemokamą „Kaspersky Internet Security skirta „Android“ versiją. Šis „Kaspersky Lab“ produktas apsaugo nuo kenkėjiško kodo nepriklausomai nuo to, kokia pažeidžiama vieta taikoma.

Priedą galima įsigyti parduotuvėje „Google Play“ dviem kalbomis – rusų ir anglų. Siejamas su „Android 2.3“ ir senesnėmis versijomis.

Apie „Kaspersky Lab“

„Kaspersky Lab“ – didžiausia pasaulyje privati bendrovė, kurianti IT saugumo užtikrinimo programinius sprendimus. Bendrovė yra viena iš keturių geriausių „Endpoint Security“ klasės apsaugos sistemų kūrėjų. Jau daugiau nei šešiolika metų „Kaspersky Lab“ kuria efektyvius apsaugos sprendimus korporacijoms, vidutinio ir smulkaus verslo bendrovėms bei privatiems naudotojams. Didžiojoje Britanijoje registruotos „Kaspersky Lab“ technologijos ir sprendimai apsaugo daugiau nei 300 milijonų naudotojų beveik 200 pasaulio šalių ir teritorijų.

Parašykite komentarą