Nekilnojamas Turtas

BTA: šią vasarą gyventojai patyrė trečdaliu daugiau nuostolių dėl aukštos įtampos iškrovų

Ne gyvybės draudimo bendrovė BTA vis dar skaičiuoja paskutinius vasaros audrų padarytus nuostolius. Priešingai nei pernai, kai vienintelė grėsminga audra per Lietuvą nusirito rugpjūtį, šiemet visą vasarą šalies rajonai kenčia nuo besikartojančių vėtrų, liūčių bei žaibų. Didžiausia žala šiemet užfiksuota Telšiuose, ji siekė 30 tūkst. litų.
„Šią vasarą dažniausiai gyventojų turtą gadino žaibų sukelti elektros įtampos svyravimai, tuo tarpu praėjusią – turtą daugiau niokojo audros bei liūtys. Žaibų sukeltų viršįtampių metu išsilydo laidai, nukenčia buitinė technika, vyksta trumpi elektros sujungimai. Jų sukeltų nuostolių akivaizdžiai padaugėjo per pastarąsias kelias savaites karščiui traukiantis iš Lietuvos. Šiemet daugiausiai audros talžė Vidurio Lietuvos ir Žemaitijos rajonus, ypač nukentėjo Kauno, Šiaulių, Mažeikių bei Telšių apylinkės“, – teigia Dalia Strazdienė, BTA vadovaujančioji turto draudimo specialistė.
Pasak D. Strazdienės, šiemet dėl elektros įtampos svyravimų bei viršįtampių sukeltų žalų nukentėjo trečdaliu daugiau klientų nei pernai. Be to, fiksuotas ne tik didesnis įvykių skaičius, bet ir išaugusi vidutinė išmoka. Šiemet ji siekia 950 litų ir yra 40 proc. didesnė nei pernai.
Dėl gamtinių jėgų (audros, liūties ir kitų stichijų) labiausiai išaugo Vakarų Lietuvos vidutinė išmoka, ji padidėjo pusantro karto iki 2250 litų, įvykių skaičius augo trečdaliu, bendras išmokų skaičius – du su puse karto.
Specialistės teigimu, didžiausia stichija užfiksuota šių metų birželio 6 d. Telšiuose. Tuo metu, pasak meteorologų, praūžė ne įprasta, o ypač galinga liūtis su kruša, prilyginama katastrofiniam meteorologiniam reiškiniui. Šios audros metu per 4 valandas iškrito 83 mm kritulių, įskaitant krušą, kurios ledėkų skersmuo buvo daugiau kaip 20 mm. Galinga liūtis pridarė daug žalos ne vienam gyventojui. Didžiausią žalą draudimo bendrovė atlygino nukentėjusiam telšiškiui, kurio namas stovėjo ant kalno šlaito, o liūties metu vandens srautas buvo tokio smarkumo, kad paplovė pamatą, išmoka siekė 30 tūkst. litų.
Kaip teigė vadovaujančioji turto draudimo specialistė, žmonės kreipėsi dėl įvairių nuostolių: dėl žaibui trenkus sugedusių televizorių, stacionariųjų telefonų, modemų ar kompiuterių, kitos buitinės technikos. Užfiksuota įvykių, kai nulūžusios medžio šakos ar virtę medžiai apgadino namų stogus. Nuo žaibo nukentėjo ir stambesni namų buities technikos daiktai: šaldytuvai, elektrinės viryklės. Ne vienu atveju dėl audros lūžo namų stogai, o pro atsiradusius nesandarumus patekęs lietus gadino namų interjerą.
BTA specialistė pastebi, kad dažniausiai žmonės apdraudžia savo nekilnojamąjį turtą tik po to, kai jų pačių, draugų ar giminių turtui padaroma kokia nors žala. Kol neįvyksta nelaimingas atsitikimas, žmonės nesitiki, kad jų turtui gali nutikti kas nors bloga, galima patirti didelių nuostolių, kurių žmogus vienas pats nepajėgtų kompensuoti. Ir tik įvykus nelaimingam atsitikimui, kai žmogus iš savo kišenės turi padengti remonto darbų išlaidas, jis suvokia draudimo privalumus. Specialistai rekomenduoja pasirūpinti draudimu, nelaukiant kol gamtinės stichijos, ugnis ar vagys apgadins, sunaikins, pavogs turtą.
„BTA Insurance Company“ SE filialas pernai pasirašė virš 186 mln. litų įmokų, o tai yra 17 proc. daugiau nei 2012 m. Bendrovės draudimo portfelyje daugiausiai augo kasko draudimo rūšis (56 proc.), antroje vietoje – bendrosios civilinės atsakomybės draudimas (45,5 proc.), trečioje – nelaimingų atsitikimų draudimas (37,6 proc.). Ne gyvybės draudimo bendrovė pernai klientams Lietuvoje atlygino 89,83 mln. litų, o šiuo metu kas valandą išmoka daugiau kaip 34 tūkstančius litų draudimo išmokų, kas 3 minutes užregistruoja po naują įvykį, per mėnesį pradeda 3100 naujų bylų. BTA filialas Lietuvoje klientų laukia naujai pastatytame A klasės energetinio efektyvumo biurų pastate „Grand Office“, kuris yra šalia Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio, Viršuliškių skg. 34.

Parašykite komentarą