IT naujienos

Kasmetinėje konferencijoje „TechDay“ – technologijų ir įrenginių naujovės

Didžiausioje Baltijos šalyse „Microsoft“ technologijų konferencijoje „TechDay 2013“ bendrovė Lietuvos IT bendruomenei pristatė savo naująją įrenginių ir paslaugų koncepciją, kuri suvienija mobilumą, socialinius tinklus, didelius informacijos srautus bei debesijos technologijas. Pagal šią koncepciją „Microsoft“ kartu su partneriais siekia teikti rinkai platų įrenginių asortimentą, kuriuose veiktų vieninga programinė įranga. Šie įrenginiai bus pritaikyti dirbti su debesų kompiuterijos sprendimais, kurie leis vartotojams išnaudoti pilną įrenginių galimybių potencialą.

„Microsoft“ išaugo iš ankstesnės „Kiekvienam darbo stalui ir kiekvieniems namams po kompiuterį“ filosofijos ir siekia padėti žmonėms, bendrovėms visuomet ir visur būti pasiekiamiems. Mūsų nuomone, vienintelis būdas pasiekti šio tikslo yra mobilieji įrenginiai ir vientisos debesų kompiuterijos paslaugos. Toks technologijų derinys padės žmonėms efektyviau išnaudoti savo laiką darbe ir namuose“, – sakė „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Kristijonas Kaikaris.

Konferencijoje „TechDay 2013“ „Microsoft“ pristatė, kaip sparčiai tobulėjančios „Microsoft“ mobiliosios technologijos leidžia vartotojams naudotis bet kuriuo įrenginiu pratiškai bet kurioje vietoje. Vienas pagrindinių tokių technologijų privalumų – tai galimybė efektyviausiai išnaudoti laiką ir bet kada pasiekti savo duomenis, programas ir nustatymus su bet kokiu įrenginiu. Tuo tikslu „Microsoft“ tobulina vieningą „Windows“ sistemą, paremtą mobiliųjų telefonų operacine sistema „Windows Phone“, kompiuterių operacine sistema „Windows 8“ ir verslo bei debesų kompiuterijos programų portfeliu.

„Techday 2013“ konferencijos metu „Microsoft“ pristatė, kaip verslas gali išnaudoti vis labiau populiarėjančius socialinius tinklus ir juos integruoti į bendrovės procesus. „Naujausi sprendimai, tokie kaip „Office 365“ leidžia naujai pažvelgti į verslo ir socialinių tinklų integravimą ir yra glaudžiai susieti su „Facebook“, „Twitter“, „LinkedIn“ ir pokalbių programa „Skype“, – pasakojo K. Kaikaris. – Naudodamos šiuos sprendimus bendrovės gali lengviau prisitaikyti prie bendravimo pokyčių ir geriau išnaudoti darbuotojų potencialą. Vidiniai įmonių programų sprendimai leidžia joms tiesiogiai naudotis socialiniais įrankiais, o kuriamu turiniu dalintis su bendradarbiais ar klientais paprasčiau ir patogiau vidinių ir išorinių socialinių tinklų pagalba“.

„Techday 2013“ konferencijos metu renginio dalyviai kartu su ekspertais aptarė problemas, kurios bendrovėms kyla valdant vis nestruktūrizuotus duomenų srautus, ir jų sprendimus. „Daugelis šiuolaikinių verslo įmonių sukuria milžiniškus duomenų srautus, kuriuos galėtų išnaudoti savo konkurencingumui didinti. Tokios informacijos tvarkymui mes siūlome visapusiškus duomenų apdorojimo sprendimus, kurie bendrovėms leidžia pilnai išnaudoti renkamus duomenis ir pateikti juos naudingų verslo įžvalgų pavidalu, – pasakojo „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Kristijonas Kaikaris. – tokių duomenų apdorojimas yra tampriai susijęs su debesijos kompiuterijos paslaugomis. Šių paslaugų teikimas Lietuvoje dar tiktai įsibėgėja, tačiau mes jau matome praktinių pavydžių, kaip „debesis“ įdarbinę įmonės efektyviau bendrauja su savo klientais, partneriais, darbuotojais, kuria aukštos pridėtinės vertės paslaugas ir siūlo aukščiausios kokybės sprendimus“. Pasak K.Kaikario, debesijos paslaugos yra išskirtinės tuo, kad jomis priklausomai nuo poreikių gali naudotis ir didžiosios įmonės, ir smulkus bei vidutinis verslas.

Atsisveikinimas su „Windows XP“

„Nokia“, HP, „Interactive Intellegence“, „Jabra“ ir „Squalio“ bei kiti renginio partneriai konferencijos ekspozicijų zonoje demonstravo naujausias technologijas, sprendimus ir įrenginius, kurie padeda įmonėms efektyviau vykdyti savo veiklą, bendrauti su klientais ir partneriais.

Šalia partnerių ekspozicijų bei naujausių ir populiariausių įrenginių įsiterpė ir nedidelis „Windows XP“ muziejus, kur visi norintys galėjo prisiminti, kaip atrodo seni įrenginiai, kuriuos verslas ir gyventojai naudojo prieš dešimt metų, kai rinkoje buvo pristatyta „Windows XP“ operacinė sistema. „Tai puiki proga priminti, kad nuo 2014 m. balandžio bus sustabdytas “Windows XP” palaikymas – tad įmonės ir gyventojai turėtų jau dabar rinktis naujausias “Windows” versijas, kurios leis efektyviai dirbti su vis labiau populiarėjančiais Lietuvoje naujais įrenginiais. Mes visi norime dirbti su naujausiais lietimu valdomais kompiuteriais ar planšetėmis, tad programinė įranga turėtų suteikti galimybę dar paprasčiau pasinaudoti šių įrenginių suteikiamais privalumais”, – sako Kristijonas Kaikaris.

Apie „Microsoft“:
1975 metais įkurta korporacija „Microsoft“ (Nasdaq „MSFT“) yra pasaulinė programinės įrangos, IT paslaugų ir sprendimų, padedančių efektyviau išnaudoti asmenines bei verslo galimybes, lyderė. 2003 metais Lietuvoje įsteigtas vietinis korporacijos padalinys – UAB „Microsoft Lietuva“, kuris organizuoja programinės įrangos platinimą ir įgyvendina infrastruktūrinius IT projektus valstybiniame sektoriuje bei visų dydžių verslo įmonėse. „Microsoft Lietuva“ taip pat aktyviai vykdo socialiai atsakingas programas, bendradarbiaudama su valstybės institucijomis, aljansu „Langas į ateitį“ bei kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis.

Parašykite komentarą