Laisvalaikis

Lygumų slidės aktyviam žiemos laisvalaikiui

Pasibaigusi vasara sumažina aktyvaus laisvalaikio ir sporto pasirinkimus. Norint kiek pajudėti po darbo dienos ar savaitgalį tenka traukti sporto salės link. Tačiau ateinanti žiema primena apie naujas galimybes – slidinėjimą. Ir norint užlipti ant slidžių nereikia vykti į kalnus, kaip vis dar yra manančių. Lygumų slidinėjimas įmanomas čia pat, mūsų Lietuvėlėje, vos tik iškritus sniegui ar tam specialiai paruoštuose uždarose slidinėjimo trasose. Ar lygumu slides įtrauktos į jūsų žiemos laisvalaikio atributų sąrašą?

Nors daugeliui pradedančiųjų slidės yra visos vienodos, tačiau iš tiesų pritaikytos slidinėti kalnuose ir lygumų slidės turi daug skirtumų. Vienas esminių skirtumų yra tas, kad prie lygumų slidžių tvirtinamas tik slidinėjimo batų pėdų priekis, tuo tarpu kulnas lieka laisvas. Taip judėjimui suteikiama laisvė, nevaržomi judesiai, kas yra svarbu lygumų slidinėjimo trasoje. Juk lygumose judėti ir įgauti pagreitį reikia savo jėgomis, nepadeda jokia nuokalnė, kaip paprastai būna kalnuose.

Daugelis vykstant slidinėti į kalnus pasirūpina ne tik slidėmis, bet ir specialia apranga. Deja, ji dažnai pamirštama lygumų slidinėjime. Motyvacija paprasta – kam specialūs rūbai, kai eini paslidinėti į šalia esantį parkelį. Tai dažnas, tačiau klaidingas požiūris. Slidinėjimo rūbai, arba kitaip, termo rubai – pasižymi specialia medžiagos sudėtimi, kuri neleidžia kauptis drėgmei. Sportuojant ar šiuo atveju slidinėjant, kūnas sušyla ir pasidengia prakaito lašeliais. Ši drėgmė „pritraukia“ šaltį, tad nors atrodo esate sušilęs, bet staiga pasidaro šalta. Tuo tarpu termo rūbai išgarina drėgmę ir neleidžia prasiskverbti šalčiui. Be šio privalumo, termo rūbai yra ploni, nevaržo judesių ir yra patogūs aktyviam laisvalaikio praleidimui.

Žiema ne priežastis užsidaryti kambaryje ir nieko neveikti. Lygumų slidinėjimas gali tapti puikiu laisvalaikio praleidimo būdu su šeima ar draugais. Be to tai gera mankšta – slidinėjant juda daugelis kūno raumenų. O buvimas gryname lauke turi savų pliusų – tai geriau nei ėjimas į sporto klubą. O reikia tiek nedaug – lygumų slidžių, batų ir termo rūbų bei geros nuotaikos.

Parašykite komentarą