Transportas

Akumuliatorius ir jo pasirinkimas jūsų automobiliui

Tikriausiai teko ne tik girdėti posakį, kad automobilis yra geriausias žmogaus draugas, bet ir tuo įsitikinti. Automobilis neatsiejama šiuolaikinio žmogaus dalis praverčia ir vykstant į darbą, ir išsiruošus atostogų, ir dar daugybėje situacijų, kuomet kelionės tikslą norima pasiekti laiku. Suvokiant šiuos automobilio teikiamus privalumus, svarbu žinoti ir kaip tinkamai pasirūpinti savo keturračiu draugu. Viena reikšmingesnių automobilio dalių – akumuliatorius. Apie jį dažniausiai prisimename užklupus pirmiesiems rudenio šaltukams. Tad kas yra akumuliatorius ir kam jis reikalingas automobiliui?

  • Kalbant apie akumuliatorius, galime išskirti tris pagrindines jų funkcijas:
  • Garantuotas automobilio užvedimas nepriklausomai nuo oro sąlygų;
  • Automobilio elektros įrangos įtampos stabilumo užtikrinimas;
  • Papildomo tiekimo funkcijos atlikimas sumažėjus generatoriaus galingumui.

Jei šie trys aspektai nepasirodė kaip paukščių kalba, tikriausiai dabar jau mąstote, kad reikėtų pasidairyti tarp „Varta“, „Bosch“ ir kitų pripažintų gamintojų prekių. Juk artėjant žiemai itin svarbu, jog šaltą rytmetį ištikimas automobiliukas užburgztų vos pasukus raktelį. Na, o kad taip iš tiesų būtų, akumuliatorius privalo atitikti automobilio gamintojo rekomendacijas. Kadangi mašinos skiriasi savo techninėmis ypatybėmis, nėra kažkokio vieno universalaus akumuliatoriaus – vairuotojams tenka rinktis pagal markę ir konkretų modelį. O svarbiausias kriterijus, į kurį būtina atsižvelgti perkant naują akumuliatorių automobiliui, yra talpa. Įkrovimo balansui pasiekti reikalingas generatoriaus ir akumuliatoriaus suderinimas. Jei prietaisas yra perkrautas arba įkrautas nepilnai, jo tarnavimo laikas mažėja kelis kartus.

Išsirinkti tinkamą akumuliatorių neturėtų būti problema. Kiekvienas rimtesnis gamintojas savo internetiniame puslapyje suteikia paieškos galimybę, tad vairuotojas, besidairydamas „Bosch“ ar kitos garsios firmos akumuliatoriaus, sutaupo laiko ir išsirenka tinkamą gaminį. Viskas vyksta labai paprastai: užsukama į internetinę svetainę, pasirenkamas transporto priemonės tipas (lengvasis automobilis, motociklas ar kt.), tuomet nurodoma reikiama markė bei modelis. Tuomet pagal variklio darbinį tūrį ir pagaminimo metus matoma, koks akumuliatorius automobiliui yra tinkamas. Kitaip tariant, paieškos filtrai leidžia įsigyti analogišką akumuliatorių kaip ir senasis. Įdomu tai, jog internete įmanoma atrasti ir specialistų, pagal automobilio duomenis parenkančių akumuliatorių, kontaktus.

Perkant akumuliatorių derėtų pasidomėti ir suteikiama garantija. Ji paprastai svyruoja tarp 2-3 metų, o konkretus gamintojas vienodą laikotarpį taiko visiems gaminiams. Populiariausiems „Bosch“ ir „Varta“ akumuliatoriams suteikiama 2 metų garantija. Prie kai kurių gamintojų manoma atrasti ir prierašą „3 metai“, tačiau šis variantas yra kiek retesnis.

Kai kurie žmonės klausia, ar skiriasi akumuliatorius dyzeliui ir mašinai su benzininiu varikliu. Dyzeliui reikalingas galingesnis akumuliatorius nei automobiliui varomam benzininiu varikliu. Tačiau, kaip ir minėta, būtinas visų specifikacijų atitikimas, o visa kita – geros arba blogos priežiūros rezultatai. O taupyti akumuliatoriaus sąskaita neverta – jei pasirenkamas nepakankamas galingumas arba nepasirūpinama profilaktiniu patikrinimu, šaltasis metų laikas primins, ką reiškia neužsivedantis automobilis ir kojų mankšta.

Taigi, svarbu, kad akumuliatorius atitiktų visus reikalavimus, o pastaruosius galima pažiūrėti gamintojų internetinėse svetainėse. Perkant pravartu atsižvelgti į siūlomą garantiją, o prieš žiemą patariama patikrinti, ar akumuliatorius pilnai įkrautas. Taip išvengiama rūpesčių ir džiaugiamasi sklandžia kelione.

Parašykite komentarą