Įvairenybės

Kartu su  sesėmis Ukrainoje

Moterų informacijos centras kartu su viso pasaulio demokratine bendruomene griežtai pasisako prieš Rusijos pradėtą karą Ukrainoje. Didžiuojamės Ukrainos moterimis, kurios didvyriškai gina visą Europą nuo Rusijos agresijos ne tik mūšiuose su ginklu rankoje, bet ir dirbdamos ligoninėse ar organizuodamos humanitarinę pagalbą. 

Tačiau su nerimu sekame situaciją ir jau pasirodžiusius siaubingus pranešimus apie okupantų naudojamą prievartą ir smurtą prieš moteris. Deja, galime tik įsivaizduoti, koks yra  šio smurto mastas – JK istorikas Antony Beevor  sako, kad Antrojo pasaulinio karo metais sovietų kariai išprievartavo 2 milijonus Vokietijos moterų. Šiandien istorija kartojasi. Kviečiame, meldžiame, kartu padarykime viską, kad tai sustabdytume.

Šiomis dienomis iš Ukrainos pasitraukė jau virš pusantro milijono žmonių. Nuo karo baisybių bėga taip pat daugiausiai moterys ir vaikai. Šie žmonės – labai pažeidžiami ir dažnai tampa smurto bei prekybos žmonėmis aukomis, yra ir jau patyrusių seksualinį smurtą. Dalis Ukrainos moterų ir vaikų jau pasiekė Lietuvą, jų bus ir daugiau. Tikime, kad įrodysime, jog mūsų šalis netoleruoja jokio smurto ir gina moterų teises.

Visa širdimi palaikome ir remiame visas pagalbos Ukrainai akcijas ir formas, kurios organizuojamos Lietuvoje. Tik kviečiame renkant ir aukojant daiktus, medikamentus, ar higienos priemones prisiminti ir atsižvelgti į specifinius moterų poreikius. Žinome, kad šiuo metu labai reikia: higienos priemonių, įklotų, apsaugos nuo nepageidaujamo nėštumo, nėštumo testų.

Ir savo ruožtu skelbiame, kad imamės iniciatyvos rinkti tikslinę pagalbą Ukrainos moterims bei teikti psichologinę, emocinę, informacinę ir teisinę paramą telefonu nuo smurto nukentėjusioms karo pabėgėlėms.

Psichologinę, emocinę, informacinę  ir teisinę pagalbą teikiame (anglų ir rusų kalbomis) telefonu +37065255286

Finansinę paramą  – šios lėšos bus skirtos pirkti tikslinei pagalbai Ukrainos moterims – priimame:

LT257300010166331908, Moterų informacijos centras,  kodas  191919014, bankas Swedbank, pagalba Ukrainos moterims

Slava Ukraini!

Pranešimą paskelbė: Dovile Rukaite, Moterų informacijos centras

Parašykite komentarą