Politika ir teisė

Diana Nausėdienė Vokietijos Prezidento sutuoktinei: telkime humanitarinę pagalbą Ukrainai

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė laišku kreipėsi į Vokietijos Prezidento sutuoktinę Elke Büdenbender, kviesdama kartu imtis lyderystės padedant nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms.

Lietuvos pirmoji ponia pakvietė E. Büdenbender ieškoti partnerių, kurie inicijuotų ir telktų humanitarinę pagalbą nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams visame pasaulyje.

Pasak D. Nausėdienės, pirmųjų ponių asmeninė lyderystė savo šalyse yra nepaprastai svarbi.

„Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska kreipėsi į valstybių vadovų antrąsias puses, kviesdama garsiai kalbėti pasaulio bendruomenei. Veikiant kartu, sutelkiant pastangas, dalinantis informacija ir koordinuojant humanitarinius veiksmus mūsų balsas būtų stipresnis, o veikimas kartu prisidėtų prie greito ir efektyvaus ir tikslingo tarptautinės pagalbos Ukrainai telkimo“, – laiške rašė D. Nausėdienė.

D. Nausėdienė asmeniškai jau kreipėsi į lietuvius visame pasaulyje, kviesdama aukoti Ukrainai, taip pat tapo Birutiečių (Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos) paramos iniciatyvos Ukrainos karių šeimoms globėja.

Praėjusią savaitę D. Nausėdienė humanitarinę paramą Ukrainai nuotoliniame susitikime aptarė su Lenkijos pirmąja ponia Agata Kornhauser-Duda. Jos pasirašė ir bendrą kreipimąsi į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją dėl paramos nukentėjusiems nuo karo Ukrainoje.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą