Verslas

Kairiosios rankos nevaldantis vyras optimizmu užkrečia ir kitus

Likimas lėmė, kad „Rimi“ darbuotojo Tado Vaičiulio gyvenimas nelepino nuo pirmųjų akimirkų – jis gimė kitoks nei visi vaikai. Kairioji T. Vaičiulio kūno pusė nuo gimimo buvo suparalyžiuota, jam atliktos trys kojos ir viena rankos operacija.
Po šių operacijų Tadas gali vaikščioti, tačiau kairiąją ranką valdo sunkiai. Dėl neįgalumo vyro vaikystė buvo paženklinta skaudinančių patyčių, tačiau šiandien jis mėgaujasi gyvenimu ir nors negali valdyti kairiosios rankos, tai jam visiškai netrukdo dirbti.
„Visada siekiu užsibrėžtų tikslų, tačiau ne ką mažiau man rūpi padėti kitiems. Gerumas yra lyg bumerangas. Esu tikras, kad jis grįš tada, kai man jo labiausiai reikės. Jaučiuosi gerai žinodamas, kad galėjau padėti išspręsti kažkieno problemas“, – sako į gyvenimą optimizmo pilnomis akimis žvelgiantis T. Vaičiulis, savo gerais darbais užkrečiantis ir kitus.
Tačiau apie viską – iš pradžių.
Grūdinančios pamokos prasidėjo dar vaikystėje
Pirmąsias skaudžias patirtis dėl negalios T. Vaičiuliui teko išgyventi dar pradinėje mokykloje, kur klasės draugai jį užgauliodavo ir pravardžiavo. Vyras pasakoja, kad nepasiduoti jam padėjo artimųjų palaikymas ir optimistiškas požiūris į gyvenimą.
„Galiu pasidžiaugti tvirtais lyg kumštis santykiais su broliu. Jis visada mane užstodavo, jei reikėdavo –apgindavo. Lygiai taip pat ir aš jį. Nepalūžti padėjo ir tėvų palaikymas. Be to, nuo darželio laikų turiu geriausią draugą pasaulyje. Dažniausiai sunkiais momentais užtekdavo su juo pasišnekėti, nuveikti ką nors smagaus ir aš pamiršdavau nuoskaudas – pasaulis vėl nusidažydavo šviesiomis spalvomis. Tiesą pasakius, aš viską mėgstu kaupti: kolekcionuodavau ir nuoskaudas, o tada pasislėpdavau nuo visų ir tiesiog išsiverkdavau, išliedamas susikaupusias emocijas, ir toliau džiaugdavausi gyvenimu. Laikui bėgant išmokau vieną pamoką – nekreipti dėmesio į nemalonias aplinkinių replikas dėl savo negalios, kurių, beje, ilgainiui tik mažėjo“, – pasakoja T. Vaičiulis.
Atrodytų, pagalbos ranka neįgaliesiems yra ištiesiama dažniau, nei tai daro patys turintieji negalią, bet tik ne Tado atveju. Vyras pasakoja, kad noras padėti kitiems atėjo dar vaikystėje ir šiandien jis padeda ne tik bičiuliams, bet ir užsiima savanoriška veikla.
„Kai buvau 10-metis tikybos mokytoja pasiūlė sudalyvauti prevencinėje tabako, alkoholio ir narkotikų akcijoje. Tai ir buvo pirmoji mano pažintis su savanoryste. Vėliau savanoriška veikla užsiėmiau ir dvasinės pagalbos centre, kur padėdavau vaikams. Šiek tiek vėliau mokiau žmones dirbti kompiuteriu, o šiuo metu turėdamas laisvo laiko savanoriauju įvairiuose renginiuose: festivaliuose, krepšinio rungtynėse. Man kur kas smagiau mėgautis renginiu, kai esu prie jo prisidėjęs“, – pasakoja T. Vaičiulis.
Savo teigiamomis emocijomis Klaipėdoje gyvenantis T. Vaičiulis dalijasi ir parduotuvėje „Rimi“, kur dirba kasininku.
„Pamenu, v

Parašykite komentarą