Laisvalaikis

Kaip vasaros neišmesti į šiukšlių dėžę? Penki patarimai tau!

Artėjant šiltajam sezonui, kyla klausimas, o ką gi galima veikti šiais metais, kad vasara nebūtų išmesta į šiukšlių dėžę. Europos informacinių paslaugų tinklas jaunimui Eurodesk Lietuva kviečia šią vasarą nesustoti. Kaip tą būtų galima padaryti? Penki patarimai tau:

Keliauk. Kuprinė ant pečių ir žemėlapis rankose tegu tampa tavo palydovais šią vasarą! Keliauti galima gana taupiai – tranzuojant, važiuojant traukiniais ar autobusais, renkantis pigių skrydžių bendroves. Pramogoms svečioje šalyje taip pat galima neišleisti nė lito. Ar žinojai, kad Prancūzijoje iki 26 m. amžiaus apsilankymas muziejuose tau yra nemokamas? Eurodesk Lietuva parengė interaktyvų Europos žemėlapį, kuriame pateikiama informacija apie šalis. Čia keliautojai sužinos, kaip tranzuoti, kur pigiai apsistoti ir ką būtina pamatyti keliaujant už Lietuvos sienų.

Savanoriauk. Veikla naudinga tiek tau, tiek bendruomenei. Savanoriaujant galėsi daryti tai, kas tau patinka. Gali gelbėti žmones kalnuose, dirbti ekologiniuose ūkiuose, statyti namus, rašyti straipsnius, mokyti kalbos ar taisyti kompiuterius. Tai priklauso nuo tavo fantazijos, noro ir to, ką siūlo organizacijos. Nepraleisk galimybės apsilankyti renginiuose, kuriuose savanoriai dalinasi savo patirtimi! Portale www.žinauviską.lt taip pat rasi Lietuvoje veikiančių organizacijų sąrašą, kurios priima savanorius, tarptautinės savanoriškos veiklos programas.

Įsidarbink. Sakoma, kad darbas žmogų puošia. Sezoninis darbas ne tik papildys tavo piniginę, bet ir suteiks progą įgyti patirties, užmegzti naujas pažintis. Susiradus darbą užsienyje, pramoksi užsienio kalbą ir pažinsi naujas kultūras. Kaip tą padaryti? Eurodesk Lietuva regioniniai atstovai organizuoja renginius, kuriuose rasi atsakymą į šį klausimą. Taip pat portale www.žinauviską.lt atnaujinta darbo vasarai duomenų bazė, nukreipianti į patikimas sezoninio darbo paieškas sistemas visoje Europoje, bei pateikiami patarimai, padėsiantys atrasti tinkamą sezoninį darbą.

Festivaliauk. Planuojant savo festivalių vizitus, svarbu atminti auksinę taisyklę – kas pirmesnis, tas gudresnis. Pirmieji bilietai į festivalius, būna daug pigesni. Tad ilgai nesnausk, užmesk akį į festivalių duomenų bazę, esančią www.žinauviską.lt ir išsirink tau labiausiai patinkantį festivalį. Čiupk draugus į kompaniją ir leiskis į nuotykius muzikos, kultūros ir pramogų pasaulyje.
Stovyklauk. Vasaros stovyklų duomenų bazė padės išsirinkti tinkamiausią stovyklą tiek pagal pomėgius, tiek pagal pamainų laiką.

Svarbiausias patarimas – vasarą nesustok, o ją pradėk planuoti jau šiandien! Verta apsilankyti Eurodesk Lietuva regioninių atstovų organizuojamuose renginiuose, kuriuose bus pristatomos kelionių, darbo, savanoriškos veiklos, festivalių ir stovyklų galimybės.

Daugiau informacijos:
Agnė Graikšaitė,
Eurodesk Lietuva programos referentė
tel. 8 629 34909 el. paštas agne@eurodesk.lt,
www.žinauviską.lt

Parašykite komentarą